(*6*)Jeśli naprawisz telefon, spodziewasz się, że zostanie naprawiony. Ale dla niektórych posiadaczy Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro nie jest to do końca prawdą, ponieważ naprawy ekranu zepsułyby czujnik odcisków palców.

6

(*6*) Problem polega na tym, że po naprawie ekranu Pixel 6 należy uruchomić narzędzie do kalibracji czujnika odcisków palców, ale w niektórych przypadkach nie powiedzie się, mówiąc „nie można znaleźć unikalnej kalibracji oprogramowania dla tego urządzenia.

(*6*)W takim przypadku nie można użyć czytnika linii papilarnych i wydaje się, że nie ma niezawodnego sposobu rozwiązania problemu. Co gorsza, stałoby się to nawet w przypadku zatwierdzonych przez Google dostawców napraw.

(*6*)W wątku iFixit ktoś, kto twierdzi, że jest certyfikowanym technikiem Google, zasugerował, że częścią problemu może być uruchamianie narzędzia na komputerach z systemem Windows, które odniosło pewien sukces na Chromebooku. Ale nie jest jasne, czy to zadziała dla wszystkich, a oczywiście wiele sklepów i użytkowników i tak nie będzie miało dostępu do Chromebooka.

(*6*)Nie jest jasne, ilu ludzi faktycznie dotyczy ten problem, a niektóre poprawki wydają się skuteczne, ale to nie wzbudza większego zaufania.

(*6*)Wygląda na to, że Google zajmuje się tym za pośrednictwem swojego IssueTrackera, ale nie ma aktualizacji. Na razie sugerujemy, aby zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z Pixela, aby ekran nie wymagał naprawy.

Analiza: najnowszy z wielu problemów z Pixel 6

(*6*) Linia Google Pixel 6 boryka się w tej chwili z niemal komiczną liczbą problemów, tak bardzo, że przygotowaliśmy cały przewodnik poświęcony problemom Pixel 6.

(*6*)Od braku sygnału do zielonego odcienia na ekranie, zawodnego skanera linii papilarnych, przerwanych połączeń Wi-Fi, połączeń duchów z kontaktami, powolnego ładowania i awarii czujnika linii papilarnych, gdy bateria się wyczerpie, linia Pixel 6 napotkała niezliczoną ilość problemów.

(*6*)Zaledwie kilka tygodni temu do listy dodano kolejny problem, w którym funkcja Magic Eraser powodowała awarię aplikacji Zdjęcia w telefonie. Chociaż Google szybko naprawił ten problem.

(*6*) Aktualizacja oprogramowania w styczniu naprawiła również szereg błędów, więc Google wyraźnie pracuje nad tymi problemami. Szkoda, że ​​na początek jest ich tak wiele. Mamy nadzieję, że ten najnowszy problem z czytnikiem linii papilarnych jest wysoko na liście priorytetów Google do naprawienia, ponieważ brzmi to niezwykle frustrująco dla osób dotkniętych problemem.

(*6*)Przez GSMArena

Udostępnij to