Jestem typem osoby, która zarządza sprzętem komputerowym, dopóki nie jest martwy, martwy, martwy.

Mam na myśli to, że wciąż mam KayPro z 1984 roku do ciągnięcia, który zaczyna się. Oszczędzam ten na nostalgię, ale mam też kilkanaście komputerów Mac i PC, które pojawiły się pod koniec 2000 roku i na początku 2010 roku i nadal wykonują wartościową pracę.

Jak? Używam na nich Linuksa.

Chociaż Linux nie jest dla wszystkich, wraz z wydaniem Google ChromeOS Flex, teraz łatwo jest zmienić przestarzały komputer w użytecznego Chromebooka.

To może być naprawdę przydatne.

Na przykład wiem, że wiele firm ma pomieszczenia pełne zakurzonych starych komputerów. ChromeOS Flex może dać im nowe życie. To z kolei pozwala znacznie obniżyć koszty IT. Na przykład nowy komputer biznesowy Dell OptiPlex 3000 Small Form Factor kosztuje około 1,000 USD. Ale komputer Dell Optiplex 3020 z 2013 r. z systemem Windows 7 można bezpłatnie odnowić za pomocą ChromeOS Flex.

Zero, nic: to cena, jaką Google pobiera za ChromeOS Flex. Oczywiście nadal musisz zainstalować system operacyjny za pomocą dysku flash USB lub przez sieć, ale nie jest to trudne.

Podczas mojej pierwszej próby na wspomnianym 3020 PC, przy użyciu dysku USB do instalacji, od uruchomienia do uruchomienia pulpitu Google Workspace zajęło mi tylko pół godziny.

Teraz jestem ekspertem w instalowaniu systemów operacyjnych, to jest to, co otrzymujesz, gdy jesteś użytkownikiem Linuksa, ale uwierz mi, każdy może to zrobić.

Po zainstalowaniu bardzo łatwo jest zsynchronizować ustawienia i zasady użytkownika z urządzeniem. Zajmuje to również około minuty. W małym biurze cały personel może korzystać z ChromeOS Flex w niecały dzień.

A ponieważ ChromeOS Flex, podobnie jak Chromebooki, wymaga od użytkowników tylko umiejętności obsługi przeglądarki internetowej, nie ma żadnej krzywej uczenia się. W rezultacie możesz zwiększyć produktywność bez kosztów sprzętu i minimalnych przestojów.

ChromeOS Flex jest również bezpieczniejszy niż macOS lub Windows; prawie żaden wirus ani złośliwe oprogramowanie go nie atakuje. I nawet jeśli ataki zaczną się pojawiać (hakerzy będą włamywać się), pamiętaj: ChromeOS Flex jest aktualizowany co kilka tygodni, więc haker ma minimalny czas na zaatakowanie Twoich użytkowników.

W studium przypadku Google, po ataku ransomware, który zamknął ich działalność, Nordic Choice Hotels użył ChromeOS Flex do zastąpienia systemów operacyjnych na zaatakowanych komputerach i przywrócenia ich online. „ChromeOS Flex umożliwił hotelom Nordic Choice przekształcenie katastrofy w aktualizację. Dzięki jednostronicowej instrukcji i pamięci USB pracownicy 200 hoteli Nordic Choice w Skandynawii byli w stanie przekonwertować 2000 komputerów w mniej niż 48 godzin, chroniąc firmę przed kosztownym zamknięciem”.

Jak powiedział Bjørn Arild Wisth, zastępca dyrektora generalnego Nordic Choice Hotels: „Wdrożenie ChromeOS Flex naprawdę nas uratowało”.

Wierzę w to. ChromeOS Flex jest szybki, prosty i bezpieczny.

Za pomocą Uaktualnienia Chrome Enterprise możesz zarządzać wszystkimi swoimi nowymi pudełkami z ChromeOS Flex. Zapewnia to łatwy i bezpieczny sposób zarządzania wszystkimi urządzeniami w konsoli administracyjnej. (Możesz wypróbować narzędzia do zarządzania za darmo, aby sprawdzić, czy konfiguracja działa na maksymalnie 50 komputerach przez 30 dni).

Jeśli zdecydujesz się go kupić, musisz najpierw wykupić subskrypcję Google Workspace dla swoich urządzeń. Cena zaczyna się od 6 EUR miesięcznie na użytkownika, a sugerowana cena sugerowana przez uaktualnienie Chrome Enterprise kosztuje 50 EUR za urządzenie rocznie. Wszystkim oprócz najmniejszych firm Google zaleca współpracę z partnerem Google.

Dla porównania, Microsoft 365 for Business Premium, który nie działa nawet na starszym sprzęcie, kosztuje 22 euro za użytkownika miesięcznie. Jasne, istnieją tańsze wersje Microsoft 365, ale nie są dostarczane z pocztą e-mail ani kalendarzem. Jeśli o mnie chodzi, oba są niezbędne w biznesie.

Jeśli więc chcesz zaoszczędzić pieniądze na komputerze i oprogramowaniu komputerowym, zdecydowanie polecam wypróbowanie ChromeOS Flex.

Oczywiście nie dla wszystkich.

Jeśli utkniesz z krytycznym programem przeznaczonym dla systemu Windows lub Mac, ChromeOS Flex nie jest właściwym rozwiązaniem.

Ale jeśli Twoja firma potrzebuje tylko podstawowych funkcji oprogramowania komputerowego i dostępu do programów typu oprogramowanie jako usługa (SaaS), ChromeOS Flex może być właśnie tym, czego potrzebujesz, zwłaszcza jeśli masz kilka zakurzonych komputerów PC i Mac.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to