Asus wyszczególnia zapotrzebowanie mocy procesorów graficznych RDNA

Jeśli najnowsza plotka jest prawdziwa, nowe procesory graficzne AMD RDNA 3 będą dostępne w wielu wersjach, przynajmniej w pierwszym miesiącu sprzedaży.

Tak, jutro jest wielki dzień premiery RX 7900 XTX i 7900 XT, a według nowego przecieku na Twitterze Kyle'a Bennetta (wcześniej członka HardOCP), który najwyraźniej został zweryfikowany przez wiele źródeł (dodaj tutaj pikanterii), tam będzie ponad 200 000 tych procesorów graficznych dostępnych w czwartym kwartale (oczywiście w grudniu).

Sprawdzone z wielu źródeł. @amdradeon dostarczy ponad 200 000 procesorów graficznych 7900 XT i XTX w czwartym kwartale. Ponad 30 000 kart referencyjnych na półkach w dniu premiery 11 grudnia 2022 r

Zobacz więcej

Bennett dalej twierdzi, że będzie ponad 30,000 XNUMX kart referencyjnych, są to karty graficzne zbudowane zgodnie z domyślną specyfikacją AMD, które można uznać za odniesienie, z niestandardowymi kartami ustawionymi na szybsze niż to, w sprzedaży do wydania jutro, od natychmiast.

Nie powiedziano nam, ile z tych mocniejszych niestandardowych kart graficznych innych firm trafi na półki tego pierwszego dnia, ale biorąc pod uwagę wspomniane opóźnienie w pozostałej części miesiąca, spora część z pozostałych 170,000 XNUMX kart zostanie wydana w partii w ciągu następnych kilku tygodni. dwóch tygodni.

Analiza: dokonaj podsumowania stanu zapasów

Dużo mówiło się o tym, ile zapasów AMD zgromadzi na pierwszą wersję procesorów graficznych RDNA 3. Wcześniejsze słowa Vine sugerowały, że w sprzedaży będzie dostępna solidna liczba 7900 kart graficznych XTX i XT, ale ostatnio słyszałem sugestie, że zapasy mogą być mniejsze, przynajmniej na początku.

Najnowsza plotka o poziomie zapasów sugerowała, że ​​początkowe zapasy będą „niezwykle” niskie i, jak wcześniej spekulowano, niestandardowych kart stron trzecich będzie brakować do końca grudnia, ale także, że te ostatnie mogą dotrzeć w znacznie większych ilościach. większe ilości większe. liczby, gdy rok 2022 zbliża się ku końcowi, dość szybko łagodząc problemy giełdowe.

Tego rodzaju rzeczy słyszymy teraz od Bennetta, z wyjątkiem tego, że ma bardziej pozytywne nastawienie. 30,000 200 startowych kart referencyjnych (co najmniej) plus wszelkie niestandardowe modele, które mogą zostać uruchomione początkowo, co ma być co najmniej bezpieczne, nie jest „ekstremalnie” niskie. W rzeczywistości, jeśli 000 30 kart pojawi się w grudniu, to około dwóch tygodni (nieco dłużej), więc wyobrażamy sobie, że w pierwszym tygodniu premiery będzie krążyć ponad 000 3 jednostek. Chyba że jest to kroplówka GPU RDNA XNUMX w pierwszym tygodniu, a następnie powódź w drugim tygodniu, co wydaje się mało prawdopodobne (ale nie niemożliwe, zgadujemy).

Ogólnie rzecz biorąc, wygląda to na dobrą wiadomość, wziętą ze wszystkimi zwykłymi zastrzeżeniami, ponieważ Bennet może się mylić w swoich twierdzeniach, w porównaniu z bardziej negatywnymi oznakami późnego czasu.

I z pewnością w porównaniu z premierą Lovelace Nvidii, wypuszczenie 200 000 sztuk w pierwszym miesiącu byłoby dobrym znakiem dla AMD. Pamiętaj, że w ostatnim tygodniu listopada, według ujawnionych liczb (z wielu źródeł), Nvidia dostarczyła około 160,000 4090 jednostek RTX 4080 i XNUMX (z których większość była wczesna). Z tą liczbą trzeba uważać, ale wydaje się rozsądna. I jest prawdopodobne, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni Team Green dostarczył jeszcze kilka procesorów graficznych Lovelace, ale prawdopodobnie nie tak wiele.

W końcu RTX 4080 utknął z niepopularnym przyjęciem i ma wysoką cenę, która nie odpowiada jego poziomowi wydajności (z pewnością w porównaniu do RTX 4090, a RDNA 3 może również okazać się żenującym porównanie propozycji wartości). , w każdym razie kierując się bieżącymi plotkami Nie możemy więc sobie wyobrazić, że 4080 przeniósł znacznie więcej jednostek od końca listopada, a RTX 4090 zawsze był niszową propozycją, chociaż dodatkowa sprzedaż może być napędzana przez niezadowolonych kupujących, którzy odeszli od swojego planu zakupu.

Mamy tu na myśli to, że Nvidia prawdopodobnie osiągnęła poziom 200,000 XNUMX akcji, dawaj lub bierz, a AMD w nieco ponad dwa tygodnie, jeśli te spekulacje są słuszne.

Jeśli RDNA 3 będzie działać tak dobrze, jak oczekiwano, przy cenach niższych niż Nvidia, karty graficzne nowej generacji Team Red mogą wyprzeć niektóre znaczące kwoty. A to może spowodować, że Team Green rozważy obniżkę ceny RTX 4080, coś, o czym podobno już jest na kartach. Zobaczymy, ale to wszystko brzmi jak bardzo potrzebna pozytywna wiadomość dla graczy rozważających zakup GPU nowej generacji.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Via Tom's Hardware (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to