Dolby Atmos to jeden z najbardziej ekscytujących dodatków, jakie możesz wprowadzić do swojego arsenału kina domowego. co zaczęło się jako wysokiej klasy system audio do kina publicznego można je teraz łatwo odtworzyć w domu dzięki najlepsze głośniki Dolby AtmosListwy dźwiękowe, listwy dźwiękowe i systemy odbiorcze kompatybilne z Atmos.

Następnie Czym dokładnie jest Dolby Atmos? Nowym sposobem miksowania dźwięku z filmów, telewizji i gier jest technologia dźwięku oparta na obiektach, co oznacza, że ​​postaciom, przedmiotom, a nawet instrumentom na ścieżce dźwiękowej można przypisać własne dźwięki. Pozwala to inżynierom dźwięku na precyzyjne pozycjonowanie i przesuwanie dźwięku wokół widza. Jeśli masz głośniki sufitowe lub głośniki, które mogą odbijać dźwięk od sufitu, możesz odnieść wrażenie, że coś dzieje się nie tylko z przodu, po bokach i za tobą, ale także nad nim. ty.

Świetny system audio zawsze potrzebuje pustej treści, aby pokazać swój potencjał, a to są najlepsze filmy i ścieżki dźwiękowe Dolby Atmos, jakie można dziś znaleźć.

Najlepsze oferty głośników Dolby Atmos na dziś

TOP. jeden
Sony HT-ST5000 - Sound Bar (7.1.2 Kanały, 800 W, Dolby Atmos, Hi-Res Audio, Bluetooth, NFC,...
Sony HT-ST5000 - Sound Bar (7.1.2 Kanały, 800 W, Dolby Atmos, Hi-Res Audio, Bluetooth, NFC,...
Kompatybilny z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości; Dolby Atmos zapewnia dźwięk przestrzenny XNUMXD
1.599,00 EUR

Filmy Dolby Atmos: nasze najlepsze propozycje

Mad Max: Fury Road,

1642040785 Mad Max 【 Przejrzyj i pobierz 】

(Zdjęcie: Warner Bros.)

Nie było lepszego filmu akcji w ciągu ostatnich dziesięciu lat, być może nigdy, niż Mad Max: Droga furii. Długo oczekiwany powrót George'a Millera na jego wpływowe postapokaliptyczne pustkowia w Australii był najbardziej szalonym, pomysłowym i wręcz szalonym spośród wszystkich filmów o dużym budżecie w ostatnich czasach.

Podstawą jest prosta koncepcja: wydłużony pościg samochodowy za ucieczką przed wielkim złoczyńcą filmu, Immortanem Joe.. Ale Miller pakuje każdy obraz z dziwacznymi szczegółami, zapierającą dech w piersiach akcją i wściekłą wizją zdziesiątkowanego przyszłego świata. Od szorstkiego wojownika drogowego Furiosy po miotającego płomieniami gitarzystę, który zwisa z krawędzi cysterny, nic nie może się równać.

I bardzo mało dzięki Dolby Atmos: ryk silników samochodowych, trzask eksplozji, krzyk wystrzału. Dźwięk przestrzenny Atmos to atak na zmysły.

Roma

1612006092 Rzym to monochromatyczne arcydzieło kina Netflix

(Zdjęcie: Netflix)

Najwspanialszy jak dotąd oryginalny film Netflix? Powiedzielibyśmy

Półautobiograficzny film autora Alfonso Cuarona, słusznie zdobył trzy Oscary za przedstawienie życia w Meksyku na początku lat 1970. XX wieku.. Wykorzystanie technologii Atmos przez Cuaróna pozwala mu się zakorzenić. przekonująco jego rodzimy dramat i tworzy dramatyczne crescendo dźwięku w kulminacyjnym momencie filmu.

Fakt, że streamuje ze swoją wysublimowaną ścieżką dźwiękową Dolby Atmos (w 4K HDR, nie mniej) na Netflix przypieczętowuje transakcję jako jeden z naszych ulubionych filmów Atmos.

Duch w powłoce

duch w powłoce 2017 film w powłoce duch

(Zdjęcie: Paramount)

Choć występ Ghost in the Shell w 2017 roku nie był pozbawiony kontrowersji, zwłaszcza ze względu na decyzję o powierzeniu Scarlett Johansson roli tradycyjnie azjatyckiej postaci w dziedzictwie., ma doskonałą farbę naukową z neonowymi obrazami do uchwycenia.

To także jeden z najbardziej imponujących miksów Dolby Atmos dostępnych do testowania systemu. Dzięki licznym dynamicznym sekwencjom akcji i futurystycznym gadżetom jest mnóstwo szczegółów, które ożywiają efekty dźwiękowe i partyturę. Nie ma nic lepszego niż powolne tłuczenie szkła, aby wydobyć z głośników Dolby Atmos to, co najlepsze.

Sicario

hitman dzień żołnierza

(Zdjęcie: Sony Pictures)

Pierwszym hitem lub dwoma hitami Atmos reżysera Denisa Villeneuve na naszej liście jest ten thriller o nadciśnieniu, Sicario.. Z fantastyczną obsadą na szczycie swojej gry (Emily Blunt, Jon Bernthal, Josh Brolin i bardzo dobry Benicio Del Toro). Sicario przedstawia walkę FBI z meksykańskimi kartelami jako mroczną i moralnie umierającą krucjatę.

Muzyka nieżyjącego już Jóhanna Jóhannssona tworzy napięcie niczym ciasno nakręcona sprężyna w filmie, który pozostawia cię na krawędzi siedzenia. Otulenie w miks Dolby Atmos tylko wzmacnia efekt.

Blade Runner 2049

PROWADNICA OSTRZA 2045

(Zdjęcie: Warner Bros. / Sony)

Drugi film Villeneuve na naszej liście i być może lepsze przedstawienie potęgi Dolby Atmos. Doszła kontynuacja Blade Runner, jeden z najbardziej wpływowych filmów science fiction wszech czasów, to jedno: prawie przewyższył swojego poprzednika. Villeneuve bierze złożoną i niejednoznaczną oryginalną historię pierwszego filmu i kieruje ją w ekscytujących nowych kierunkach, gdy replikant Ryan Gosling podąża za dawno zaginionym Harrisonem Fordem.

Z muzyką legendarnego Hansa Zimmera i Benjamina Wallfischa, lmiks Dolby Atmos to oszałamiająca mieszanka dźwięków pejzażowych sci-fi i tego rozwijającego się podpisu Zimmera.

Sterownik dla niemowląt

KIEROWCA DZIECKA

(Zdjęcie: Sony)

W ostatnich latach nie było lepszego wykorzystania ścieżki dźwiękowej niż Baby Driver. Reżyser Edgar Wright używa światowej klasy scenografii, aby określić czas i tempo swoich montaży w tym otwierającym oczy filmie, co czyni go jednym z najbardziej wyjątkowych filmów akcji, jakie prawdopodobnie zobaczysz i usłyszysz. Twoje pościgi samochodowe, uzupełnione o wysokość miksów głośników Dolby Atmos, tworzą ekscytujący zegarek.

Pierwszy człowiek

PIERWSZY CZŁOWIEK

(Kredyt obrazu: uniwersalny)

W roli głównej Ryan Gosling jako pierwszy człowiek na Księżycu, który szkolił Neila Armstronga, First Man został niesprawiedliwie zaniedbany przez publiczność, kiedy został wydany.. Szkoda, że ​​nie było jej szerzej, bo zasłużyła na pochwałę w recenzjach, które otrzymała. Gosling, grająca rolę kobiety na ekranie, Claire Foy, w intymny sposób przedstawia prace domowe, które towarzyszyły jej szkoleniu „zrób albo zgiń”. Tutaj miks Dolby Atmos jest jedną z skrajności tonalnych: cicha troska domu ustępuje miejsca zamieszaniu. wnętrze statku kosmicznego i ryk jego silników.

nas

MY

(Kredyt obrazu: uniwersalny)

Jeśli nas widziałeś, nigdy nie zapomnisz przerażających tików wokalnych Lupita Nyong'o. Dziwny i niepokojący film, nie pozbawiony komediowych momentów, „US” pyta publiczność: Co byś zrobił, gdybyś stanął twarzą w twarz ze swoim własnym pokręconym sobowtórem?

Mnóstwo przerażających skoków i wielbicieli starożytnych horrorów, karnawał strachu, super wynik Amerykanina Michaela Abelsa i sprytne wykorzystanie muzyki pop sprawia, że ​​jest to świetny dodatek do Twojej kolekcji Dolby Atmos.

él

ON

(Zdjęcie: Warner Bros.)

Od jednego horroru do drugiego jest Stephenem Kingiem, mistrzem najsłynniejszego dzieła chorobliwego. Chociaż był już wcześniej adaptowany do telewizji, jego wielkoekranowa adaptacja po mistrzowsku zrównoważyła dramat dojrzewania nastolatków z maniakalną grozą zabójczego klauna Pennywise.

Dolby Atmos idealnie pasuje do horroru, a ten nie jest wyjątkiem. Podczas gdy Pennywise snuje przerażające wizje dla dzieci, Atmos pozwala również na spocenie się podczas przerażających czołgów i niesamowitych wyników.

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man w Spider-Verse

(Zdjęcie: Sony Pictures / Marvel)

To, że animowany spinoff okazałby się, jeśli nie najlepszym filmem o Spider-Manie od wczesnych dni Tobeya Maguire'a, było nieoczekiwaną i mile widzianą radością. Spider-Man: Into the Spider-Verse połączył nieudolną radość komiksów z olśniewającym stylem artystycznym, a każdy obraz jest cudem w technikolorze.

Dzięki swoim licznym osobowościom Pająka i psychodelicznej palecie, onŚcieżka dźwiękowa Spiderverse i huśtawka w sieci to świetne powody, by dodać wertykalności do miksu Atmos.

Gdzie znaleźć zawartość Dolby Atmos

Znajdowanie Dolby Atmos TV i mieszanych filmów staje się łatwiejsze dzięki stale adaptacyjnej mocy usług transmisji strumieniowej telewizji.. Większość dużych budżetowych oryginałów Netflix oferuje miksy dźwięku Dolby Atmos z obrazami 4K HDR, a to samo dotyczy Amazon Prime i Disney Plus.. W większości przypadków możesz wyświetlić zawartość zgodną z Atmos, wyszukując po prostu „Dolby Atmos”. iTunes i Vudu firmy Apple również oferują zawartość Atmos.

Jeśli jesteś abonentem Sky Q TV w Wielkiej Brytanii, w Twojej bibliotece na żądanie stale rośnie lista filmów, które zawierają miksy dźwięku Dolby Atmos, ale pamiętaj, że Twoja platforma 4K nie oferuje jeszcze zdjęć. HDR, które dobrze uzupełniają Atmos. Aby uzyskać doskonałe wrażenia, zawsze będziemy polecać, jeśli dotyczy, fizyczne dyski Blu-ray 4K, w połączeniu z odpowiednim odtwarzaczem, zawsze oferują najwyższą i najbardziej spójną jakość wizualną, a jeśli film zawiera miks Atmos, prawie na pewno pojawi się na płycie.

 

Udostępnij to