Meta potwierdza, że ​​Messenger i Instagram nie otrzymają szyfrowania

Komunikator należący do Meta ogłosił wprowadzenie szyfrowania end-to-end (E2E) na swojej platformie, co oznacza, że ​​czaty i połączenia muszą być chronione przed podsłuchem.

Użytkownicy mogą teraz wybrać, aby ich wiadomości, czaty grupowe i połączenia były w pełni szyfrowane, gdy logują się do usługi. Jedną z opcji jest użycie trybu znikania, który można aktywować, przesuwając palcem w górę na istniejącym czacie, aby aktywować nową opcję, w której wiadomości automatycznie znikają po zamknięciu okna czatu.

Istnieje również funkcja tajnych czatów, po raz pierwszy wprowadzona w 2016 r., która oferuje również całkowicie bezpieczne czaty i można ją aktywować, przesuwając ikonę kłódki podczas rozpoczynania nowego czatu.

Szyfrowanie E2E w Messengerze

Ta premiera nie jest niespodzianką, biorąc pod uwagę, że Meta powiedziała w listopadzie 2021 r., że domyślnie opóźni wdrożenie szyfrowania E2E na Messengerze i Instagramie do 2023 r., ponieważ uważa, że ​​taki ruch miałby wpływ na firmy i użytkowników.

„Wiemy, że ludzie oczekują, że ich aplikacje do przesyłania wiadomości będą bezpieczne, prywatne i zapewnią im przestrzeń do wyrażania siebie” — napisał Timothy Buck, Product Manager, Messenger w poście na blogu firmy.

„Tworzenie bezpiecznych i zabawnych funkcji interaktywnych wymaga czasu i wymaga od naszych inżynierów wprowadzania innowacji i rozwiązywania problemów technicznych, więc jest to część serii aktualizacji produktów, ponieważ stale ulepszamy nasze usługi i hackujemy, jest to ważniejsze, byś nigdy nie znajdź świetne sposoby na łączenie się z przyjaciółmi i rodziną poprzez prywatną i bezpieczną komunikację”.

„Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo i prywatność podczas komunikowania się z osobami, które są dla Ciebie najważniejsze. Pełne szyfrowanie chroni Ciebie i Twoje dane przed hakerami, przestępcami i innymi ciekawskimi spojrzeniami”.

Wiadomość pojawia się wkrótce po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii zatrudnił wiodącą agencję reklamową do pomocy w rozpoczęciu kampanii przeciwko planom Meta wprowadzenia E2E dla Messengera. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych najwyraźniej wierzy, że ten ruch pomoże przestępcom i jako przykład nieuregulowanej technologii prowadzącej do przestępczości wskazał platformę WhatsApp Meta, która oferuje również szyfrowanie E2E.

Rywale Messengera nie mają takich skrupułów, a wielu już wprowadziło szyfrowanie E2E. Microsoft Teams ogłosił swoją premierę na E2EE w grudniu 2021 roku, a Android Messages doda instalację w czerwcu 2021 roku.

  • Jeśli martwisz się o prywatność, rozważ skorzystanie z jednej z najlepszych usług VPN
Udostępnij to