Procesory graficzne Nvidia RTX 4080 i 4090 naprawiają zło

Nvidia wydała poprawkę dotyczącą problemów z nowymi kartami graficznymi RTX 4090 i RTX 4080, które w niektórych niefortunnych przypadkach wyświetlają czarny (lub pusty) ekran podczas uruchamiania.

Nie jest tak źle, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, ponieważ system operacyjny będzie nadal ładował się poprawnie i wyświetlał pulpit na ekranie jak zwykle, ostatecznie po uruchomieniu pojawi się pusty ekran. Oznacza to jednak, że nie możesz na przykład uzyskać dostępu do systemu BIOS ani zobaczyć niczego na ekranie, dopóki nie przejdziesz do środowiska systemu operacyjnego. A brak dostępu do BIOS-u może sam w sobie być dużym problemem.

Jak donosi Tom's Hardware(Otwiera się w nowej karcie), Nvidia wydała aktualizację oprogramowania układowego GPU dla RTX 4090 i RTX 4080, aby rozwiązać te problemy z pustym ekranem.

Należy pamiętać, że problem występuje tylko w przypadku niektórych płyt głównych pracujących w trybie UEFI.

Nvidia mówi: „Narzędzie do aktualizacji oprogramowania układowego GPU Nvidia wykryje, czy aktualizacja oprogramowania układowego jest potrzebna i, jeśli to konieczne, da użytkownikowi możliwość jej aktualizacji”.

Dla tych, którzy doświadczają pustego ekranu podczas uruchamiania z nowym procesorem graficznym Lovelace, odpowiednią aktualizację można pobrać tutaj (otwiera się w nowej karcie), gdzie Nvidia zapewnia również instrukcje, jak rozpocząć aktualizację.

Analiza: Kolejny problem z GPU Lovelace dla Nvidii, ale tym razem poprawka przyszła szybko

Pod każdym względem ten problem występuje rzadko, więc to dobra wiadomość. Mimo to, jeśli się martwisz, to oczywiście będzie frustrujące, gdy nie będziesz mógł uzyskać dostępu do BIOS-u (chociaż przynajmniej twój komputer będzie nadal poprawnie uruchamiał się na pulpicie).

Jak zauważa Nvidia, nie instaluj aktualizacji, chyba że faktycznie widzisz pusty ekran – nie ma potrzeby ryzykować aktualizacji oprogramowania układowego, jeśli nie masz namacalnego problemu do naprawienia. , jasne.

Zauważ, że ten gremlin w pracach nie ma nic wspólnego z innym głośnym problemem, który nęka kartę graficzną RTX 4090, a mianowicie kontrowersjami dotyczącymi stopionego kabla. (Nawiasem mówiąc, właśnie usłyszeliśmy aktualizację od Nvidii w tej sprawie i wydaje się, że winowajcą, jak powszechnie uważa się, jest nieprawidłowe podłączenie zasilacza sieciowego).

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to