Procesory graficzne Intel Arc są teraz szybsze i

Procesory graficzne Intel Arc są wciąż w drodze, jeśli chodzi o oferty nowej generacji Battlemage i Celestial, a procesory graficzne Alchemist właśnie otrzymały dużą aktualizację, dzięki której działają znacznie szybciej w niektórych z najlepszych gier na komputery PC.

Raja Koduri przedstawił aktualizacje wielu tematów w wywiadzie dla Gadgets 360 (Otwiera się w nowej karcie) (G360), w którym guru grafiki Intela dał nam mocne potwierdzenie, że gigantyczny chipset nadal trzyma się planowanej przyszłej mapy drogowej GPU. . To znaczy wypuszczenie Battlemage w 2023 i Celestial w 2024 (chociaż karty trzeciej generacji mogą zostać przeniesione na 2025).

G360 zapytał: „Czy zamierzacie kontynuować plan działania dla Battlemage i Celestial?”

Na co Koduri odpowiedział: „Tak, absolutnie”.

G360 zapytał również Koduri o optymalizację pod kątem „Top 100 Games”, które nadal są DX9 i DX11, przy czym starsze tytuły są obszarem, w którym sterowniki graficzne Arc były poniżej średniej, a Intel, dyrektor wykonawczy GXNUMX, zauważył w tym względzie: „Myślę, że powinieneś zobaczyć dużą aktualizację przed świętami Bożego Narodzenia.

I rzeczywiście, zaledwie kilka dni po tym wywiadzie Intel wydał nową aktualizację sterowników, która zawiera obiecane ulepszenia, a to ogromny wzrost wydajności.

W przypadku sterownika Arc w wersji 31.0.101.3959 mówimy o dużych ulepszeniach dla League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive (przebojowe gry na DX9), a także DOTA 2 i Shadow of the Tomb Raider (DX11). Counter-Strike odnotował na przykład 77% wzrost rozdzielczości do 1080p, co jest dość niewiarygodne, a League of Legends odnotowało wciąż bardzo znaczny wzrost o 37% (w stosunku do pilota Arc w październiku).

Analiza: obiecująca ścieżka GPU przed nami?

Jeśli chodzi o mapę drogową, dobrze jest słyszeć, że Koduri bardzo pozytywnie wypowiada się o nadchodzących kartach graficznych Battlemage i Celestial – jego odpowiedź jest jednoznaczna, chociaż nie jest gotowy potwierdzić Battlemage na przyszły rok. Oczywiście, biorąc pod uwagę wydanie Alchemika i ogólny harmonogram wydawania sprzętu, aby być uczciwym, głupotą byłoby zaczynać składanie jakichkolwiek konkretnych obietnic w tym momencie.

Inną dobrą wiadomością jest to, że kiedy pojawi się Battlemage, możemy spodziewać się ogromnego skoku wydajności nie tylko dzięki generacyjnym zdobyczom, jakie przyniósł nowy sprzęt, ale także dzięki stale udoskonalanym kontrolerom Arc.

Ten najnowszy sterownik jest wciąż w fazie beta, co oznacza, że ​​w tej chwili służy tylko do testowania i może być trochę dziwny, ale ostateczna wersja bez wątpienia pojawi się wkrótce, przynosząc ogromny wzrost wydajności w niektórych grach, które były punktami bólu. dla Intela. . Wynika to z szeregu aktualizacji sterowników, które już przyniosły wiele ulepszeń, na przykład wzrost do 20% w ciągu miesiąca dzięki flagowemu procesorowi graficznemu A770.

Jeśli tego rodzaju postępy będą kontynuowane i będą działać w celu rozwiązania problemów i zapewnienia lepszej ogólnej kompatybilności w różnych grach, wraz ze wzrostem liczby klatek na sekundę, Intel będzie w znacznie lepszej formie, aby rzucić wyzwanie Nvidii i AMD. . Istnieje wyraźna okazja na dolnym końcu rynku, z Nvidią, królem wzgórza GPU, stale wznoszącym się ponad arenę budżetową.

Niedawno słyszano, że Intel ma już około 4-5% udziału w rynku w świecie dyskretnych procesorów graficznych, a udział ten może wzrosnąć do dwucyfrowych wartości, jeśli Battlemage będzie tkał coraz silniejszą magię szybkości klatek. . Co więcej, jeśli produkty RDNA 3 nowej generacji również okażą się mocne i zwiększą udział AMD w rynku, być może stałe 70%-90% trzymania Nvidii w sferze kart graficznych do komputerów stacjonarnych może w końcu zostać przełamane.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Przez Wccftech (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to