AMD rzuca cień na Nvidię RTX 4080, jednocześnie się przechwalając(* 3 *)

Karty graficzne AMD RDNA 3 zostaną wprowadzone na rynek w przyszłym miesiącu, ale mogą być trudne do znalezienia w Internecie lub w sklepach fizycznych, jeśli poczta pantoflowa jest poprawna z nowym twierdzeniem.

Jak donosi @harukaze5719 na Twitterze, firma Quasarzone (QSZ) podrzuciła kilka informacji o stanach magazynowych modeli RX 7900, które oczywiście musimy wziąć z kilkoma garściami przypraw.

Dzielili także zapas serii RX 7900. Według QSZ, zapas początkowy jest wyjątkowo niski. I widzimy koniec modelu AIB od Q4.3/n2 grudnia 2022 r

Zobacz więcej

Co niepokojące, Quasarzone przewiduje, że początkowe poziomy zapasów RX 7900 XT i 7900 XTX będą „niezwykle niskie”, a użycie tego słowa jest oczywiście powodem do niepokoju.

Daje to wrażenie, że na półkach będzie bardzo mało jednostek, przynajmniej na początku, kiedy nowe procesory graficzne RDNA 3 zostaną wprowadzone na rynek 13 grudnia.

Jest tu jednak pewien zwrot, ponieważ, jak wyjaśnia @harukaze5719, prawdopodobnie odnosi się to do kart referencyjnych, zbudowanych zgodnie z podstawową specyfikacją AMD, podczas gdy mocniejsze niestandardowe karty od zewnętrznych producentów kart pojawią się dopiero pod koniec grudnia. . Jednak te (lepsze) modele mogą być dostarczane z wyższymi poziomami zapasów, ale są to tylko domysły sponsora Twittera.

Oczywiście całą tę masę plotek należy traktować z dużą ostrożnością, jak już zauważyliśmy.

Jednym z powodów, dla których musimy uważać na tę nową plotkę, jest to, że w niedawnej przeszłości słyszeliśmy więcej pozytywnych dźwięków, że AMD zamierza wypuścić z bramy solidną liczbę kart graficznych RDNA 3.

Tak więc, aby temu bezpośrednio zaprzeczyć, a Team Red teoretycznie patrzy teraz na wyjątkowo niskie poziomy zapasów, wydaje się to naciągane. Jednak może się zdarzyć, że, jak wspomnieliśmy powyżej, w ciągu pierwszych kilku dni, a może nawet tygodnia, dostępności procesorów graficznych RX 7900 XT i 7900 XTX można było zobaczyć rzadkie zapasy (a skalperzy bez wątpienia mają dzień terenowy i pogarszając sprawę), ale do końca roku wielkość zapasów może znacznie wzrosnąć (być może z niestandardowymi kartami RDNA 3 innych firm, jak wspomniano).

Wiąże się to z innymi niedawnymi spekulacjami, widzieliśmy, że niestandardowe karty RDNA 3 prawdopodobnie nie będą dostępne przez kilka tygodni po kartach referencyjnych (w każdym razie ogólnie).

Jeśli istnieje znacznie więcej niestandardowych modeli innych firm niż referencji, pojawia się kolejna możliwość zmartwienia. Mianowicie, zgodnie z inną niedawną plotką, wysiłki związane z dostosowywaniem będą kosztować karty graficzne i „znacznie droższe” niż karty referencyjne.

Jeśli to prawda, może to oznaczać, że widzimy wiele zapasów na poziomach znacznie droższych niż MSRP AMD, a to będzie kolejny cios dla graczy szukających nowej, najnowocześniejszej karty graficznej obok kart RTX. Nvidia, procesory graficzne, które już istnieją, są niebotycznie drogie. Nie chodzi o to, że 7900 XT i XTX są przystępne cenowo, nawet w cenie zalecanej przez Team Red (899 USD i 999 USD w USA).

Jest to przypadek, w którym musimy mieć nadzieję, że plotki są błędne, ale jak zawsze, tylko czas pokaże. Trzymajmy kciuki, że nie spodziewamy się, że zbliżający się RTX 4070 Ti będzie musiał przyjść z ratunkiem na froncie cenowym, ponieważ nie jesteśmy też przekonani, że tak się stanie.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to