Procesory graficzne AMD RDNA 3 mogą być trudne do kupienia po premierze

Procesory graficzne AMD RDNA 3 mogą być trudne do kupienia po premierze (* 3 *)

Karty graficzne AMD RDNA 3 zostaną wprowadzone na rynek w przyszłym miesiącu, ale mogą być trudne do znalezienia w Internecie lub w sklepach fizycznych, jeśli poczta pantoflowa jest poprawna z nowym twierdzeniem.

Jak donosi @harukaze5719 na Twitterze, firma Quasarzone (QSZ) podrzuciła kilka informacji o stanach magazynowych modeli RX 7900, które oczywiście musimy wziąć z kilkoma garściami przypraw.

Dzielili także zapas serii RX 7900. Według QSZ, zapas początkowy jest wyjątkowo niski. I widzimy koniec modelu AIB od Q4.3/n2 grudnia 2022 r

Zobacz więcej

Niepokojące jest to, że Quasazone przewiduje, że początkowe poziomy zapasów kart RX 7900 XT i 7900 XTX będą „wyjątkowo niskie”, a użycie słowa „ekstremalnie” budzi wątpliwości.

Daje to wrażenie, że na półkach będzie bardzo mało jednostek, przynajmniej na początku, kiedy nowe procesory graficzne RDNA 3 zostaną wprowadzone na rynek 13 grudnia.

Jest tu jednak pewien zwrot, ponieważ, jak wyjaśnia @harukaze5719, prawdopodobnie odnosi się to do kart referencyjnych, zbudowanych zgodnie z podstawową specyfikacją AMD, podczas gdy mocniejsze niestandardowe karty od zewnętrznych producentów kart pojawią się dopiero pod koniec grudnia. . Jednak te (lepsze) modele mogą być dostarczane z wyższymi poziomami zapasów, ale są to tylko domysły sponsora Twittera.

Oczywiście całą tę masę plotek należy traktować z dużą ostrożnością, jak już zauważyliśmy.

Jednym z powodów, dla których musimy uważać na tę nową plotkę, jest to, że w niedawnej przeszłości słyszeliśmy więcej pozytywnych dźwięków, że AMD zamierza wypuścić z bramy solidną liczbę kart graficznych RDNA 3.

Tak więc, aby temu bezpośrednio zaprzeczyć, a Team Red teoretycznie patrzy teraz na wyjątkowo niskie poziomy zapasów, wydaje się to naciągane. Jednak może się zdarzyć, że, jak wspomnieliśmy powyżej, w ciągu pierwszych kilku dni, a może nawet tygodnia, dostępności procesorów graficznych RX 7900 XT i 7900 XTX można było zobaczyć rzadkie zapasy (a skalperzy bez wątpienia mają dzień terenowy i pogarszając sprawę), ale do końca roku wielkość zapasów może znacznie wzrosnąć (być może z niestandardowymi kartami RDNA 3 innych firm, jak wspomniano).

Wiąże się to z innymi niedawnymi spekulacjami, widzieliśmy, że niestandardowe karty RDNA 3 prawdopodobnie nie będą dostępne przez kilka tygodni po kartach referencyjnych (w każdym razie ogólnie).

Jeśli istnieje znacznie więcej niestandardowych modeli innych firm niż referencji, pojawia się kolejna możliwość, o którą należy się martwić. Mianowicie, że wysiłki dostosowywania będą drogie karty graficzne i „znacznie droższe” niż karty referencyjne, zgodnie z inną niedawną plotką.

Jeśli to prawda, może to oznaczać, że widzimy wiele zapasów na poziomach znacznie droższych niż MSRP AMD, a to będzie kolejny cios dla graczy szukających nowej, najnowocześniejszej karty graficznej obok kart RTX. Nvidia, procesory graficzne, które już istnieją, są niebotycznie drogie. Nie chodzi o to, że 7900 XT i XTX są przystępne cenowo, nawet w cenie zalecanej przez Team Red (899 USD i 999 USD w USA).

Jest to przypadek, w którym musimy mieć nadzieję, że plotki są błędne, ale jak zawsze, tylko czas pokaże. Trzymajmy kciuki, że nie spodziewamy się, że zbliżający się RTX 4070 Ti będzie musiał przyjść z ratunkiem na froncie cenowym, ponieważ nie jesteśmy też przekonani, że tak się stanie.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne