Dzięki agencjom certyfikującym, takim jak TENAA w Chinach, często znamy quasi-oficjalne szczegóły dotyczące telefonów na długo przed ich premierą, i tak jest teraz w przypadku Samsunga Galaxy S23 Ultra.

Zauważona przez MyFixGuide (Otwiera się w nowej karcie), lista TENAA (Otwiera się w nowej karcie), która powinna opierać się na oficjalnych informacjach dostarczonych przez firmę Samsung, prawie całkowicie ujawnia specyfikację Samsunga Galaxy S23 Ultra.

Należą do nich 6,8-calowy wyświetlacz 1440 x 3088, wybór 256 GB, 512 GB lub 1 TB pamięci, 8 GB lub 12 GB pamięci RAM i bateria 4855 mAh; to minimalna pojemność, a telefon prawdopodobnie zostanie ogłoszony z typową pojemnością 5000 mAh.

Chipset nie jest nazwany, ale jest wymieniony z taktowaniem do 3,36 GHz, co jest zgodne z podkręconą wersją Snapdragon 8 Gen 2, o której mówi się, że jest dostępna w ofercie Galaxy S23.

(Zdjęcie: TENAA)

Jeśli chodzi o aparaty, najwyraźniej obejmują one 108 MP, dwa 12 MP i jeden 2 MP z tyłu, a także kolejne 12 MP z przodu. Zgodnie z oczekiwaniami jedna z tylnych kamer (prawdopodobnie 12 MP) oferowałaby 10-krotny zoom optyczny. Ale ta konfiguracja aparatu jako całości nie brzmi dobrze.

Wydaje się wysoce nieprawdopodobne, aby Samsung umieścił aparat 2 MP w smartfonie z wyższej półki, więc może to literówka i powinno być 200 MP, zwłaszcza że taki czujnik był przedmiotem plotek.

Ale wtedy nie pomyślelibyśmy, że będzie też aparat 108 MP. Przedni aparat byłby również znaczącym obniżeniem pod względem megapikseli, gdyby miał 12 MP, ponieważ Samsung Galaxy S22 Ultra ma 40-megapikselowy snapper.

Więc wzięlibyśmy te specyfikacje aparatu z dużą dawką soli i chociaż pozostałe wymienione specyfikacje wydają się wiarygodne, to również poddaje je w wątpliwość, pomimo renomowanego źródła.

W każdym razie zestawienie wspomina również o wymiarach 163,4 x 78,1 x 8,9 mm, wadze 233 g i oczywiście obsłudze 5G. Biorąc pod uwagę, że linia Samsung Galaxy S23 prawdopodobnie wyląduje na początku 2023 roku, wkrótce będziemy testować dokładność tych przecieków.

Analiza: porównanie z Galaxy S22 Ultra

Jeśli te specyfikacje są dokładne, prawdopodobnie wiele rzeczy w tym telefonie jest podobnych do Samsunga Galaxy S22 Ultra.

Rozmiar ekranu i rozdzielczość są takie same, wymiary i waga są bardzo podobne (co sugeruje, że konstrukcja również będzie podobna), a typowa pojemność baterii prawdopodobnie będzie taka sama. Ilości pamięci i pamięci RAM są również podobne, chociaż S22 Ultra można kupić z 128 GB pamięci, której tutaj nie ma.

Główne różnice to chipset i kamery. Dla tych pierwszych jest to typowa i oczekiwana aktualizacja, ale taka, która powinna oznaczać, że Samsung Galaxy S23 Ultra jest znacznie mocniejszy niż jego poprzednik.

W przypadku tego ostatniego, cóż, jak wspomniano powyżej, jesteśmy głęboko sceptycznie nastawieni do specyfikacji aparatu, ale dla odniesienia Samsung Galaxy S22 Ultra ma główny czujnik 108 MP, ultraszerokokątny 12 MP, teleobiektyw 10 MP (zapewniający 3-krotny zoom optyczny) i Teleobiektyw 10 MP z 10-krotnym zoomem optycznym.

Spodziewamy się tych samych typów obiektywów i poziomów zoomu w Samsungu Galaxy S23 Ultra, ale megapiksele niektórych mogły się zmienić, w tym główny czujnik 200 MP, który jest ulepszeniem, które może pomóc Galaxy S23 Ultra zabezpieczyć miejsce. . wśród najlepszych telefonów z aparatem.

Udostępnij to