Les puces 7 nm d'Intel – construites sur ce que l'on appelle le processus Intel 4, et Understanding des processors Meteor Lake de 14e génération – sont sur la bonne voie por atteindre la production en volume w drugim semestrze 2022, selon un nouveau relacja.

Artykuł DigiTimes (otwiera się w nowej zakładce) stwierdza, że ​​H2 2022 pozostaje na poziomie docelowym dla krzemu 7 nm i tak jest według źródeł w Intelu.

Chociaż z naszego doświadczenia wynika, że ​​plotki DigiTimes zazwyczaj wymagają więcej przypraw niż przeciętny szum winorośli, w tym przypadku wydaje się bardziej prawdopodobne, że spekulacje dotyczą pieniędzy, ponieważ Intel już niedawno twierdził, że w zeszłym miesiącu Intel 4 ma zostać wydany później W tym roku.

Oczywiście dobrze słyszeć, że zostało to w jakiś sposób potwierdzone i możemy to uznać za pozytywny znak, że Meteor Lake, który będzie następną generacją po następnej generacji procesorów Raptor Lake, nie spóźni się (i rzeczywiście inne procesory krzemowe który będzie oparty na Intel 4, jak Granite Rapids dla serwerów).

Oczywiście nic z tego nie gwarantuje, że Intel nie napotka ponownie przeszkód w Meteor Lake, ale wydaje się, że na razie wszystko idzie dobrze.

Analiza: Czy uderzenie meteoru nastąpi wcześniej niż oczekiwano?

Jeśli pamiętasz, Meteor Lake wszedł na rynek kilka miesięcy temu, a jeśli produkcja masowa wzrośnie w tym roku zgodnie z obietnicą, patrzymy na scenariusz, w którym procesory 14. generacji mogą pojawić się w drugim kwartale 2023 r., a może nawet w pierwszym kwartale. do prawdziwego pobudzenia.

To dobra wiadomość dla konsumentów, ponieważ Meteor Lake będzie ściśle podążał za Raptor Lake, który ma zadebiutować dopiero w październiku. Bez wątpienia byłaby to również niepokojąca wiadomość dla AMD, a jej chipy Zen 4 spodziewane są jeszcze w tym roku, które wkrótce staną w obliczu nowego rywala. Chociaż, aby być uczciwym, do czasu pojawienia się Meteor Lake, AMD prawdopodobnie będzie miało modele Ryzen 7000 z technologią pamięci podręcznej 3D V-cache gotowe do walki…

Wracając do planu potencjalnej premiery Intela, jeśli założymy, że termin Raptor Lake jest prawidłowy w październiku, Meteor Lake, który może zostać uruchomiony pod koniec pierwszego kwartału (w marcu), wydaje się zbyt blisko wprowadzenia nowej generacji Intela. Mimo to, soit le Q2 est la cibel prawdopodobnie de Meteor Lake, soit peut-être, że Raptor Lake wystartuje przed październikiem – w rzeczywistości des rumeurs passées ont fait état état d'un lancement au troisième quarter 2022 pour les puces de 13e génération ( prawdopodobnie we wrześniu).

Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że drugi kwartał 2023 roku wydaje się najbardziej prawdopodobną datą premiery Meteor Lake, być może najpierw z chipami do laptopów (być może z pewnej odległości), szansą, że pojawił się kolejny handlarz plotek. . Raptor Lake jest jednak bardziej prowizoryczną generacją, ponieważ jest to prosta aktualizacja z 10 nm Alder Lake (ulepszony 10 nm jest nazywany dość mylącym procesem Intel 7), przed dużym spadkiem do 7 nm (Intel 4) z Meteor Lake.

Oczekuje się, że Meteor Lake naprawdę popchnie sprawy do przodu dzięki korzyściom płynącym z tego nowego procesu (który, jeśli pamiętasz, zabierał Intelowi dużo czasu). Intel niedawno kazał nam oczekiwać, że procesory 14. generacji będą działać o 20% szybciej (lub więcej) przy tym samym zużyciu energii, co oznacza, że ​​Meteor Lake może zobaczyć ogromny skok szybkości komputera. . a także procesory Team Blue. (W rzeczywistości samo Raptor Lake może osiągnąć 5,8 GHz.)

W tym momencie jednak wszystkie szczegóły są przed nami, ale jako generacja procesorów zbudowana na zupełnie nowym węźle, potencjał tego, co może zaoferować Meteor Lake, jest wyraźnie ekscytujący.

Dzisiejsze najlepsze oferty procesorów

Via Tom's Hardware (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to