Nowa funkcja WhatsApp przestanie zgłaszać twoje ostatnie

Post na „dobrze znanym forum społeczności hakerskiej” twierdzi, że prawie 500 milionów rekordów WhatsApp zostało zhakowanych i jest na sprzedaż.

Post, który prawdopodobnie potwierdziło wiele źródeł, twierdzi, że sprzedaje zaktualizowaną bazę danych z 2022 r. zawierającą 487 milionów numerów telefonów komórkowych używanych w WhatsApp, zawierającą dane z 84 krajów.

Oznacza to, że prawie jedna czwarta z około dwóch miliardów aktywnych użytkowników WhatsApp miesięcznie jest potencjalnie zagrożona.

Naruszenie danych WhatsApp

Uważa się, że ponad 32 miliony nagrań, które wyciekły, pochodzi od użytkowników z USA, w tym 11 milionów z Wielkiej Brytanii. Inne dotknięte kraje to Egipt (45 mln), Włochy (35 mln), Arabia Saudyjska (29 mln), Francja (20 mln), Turcja (20 mln) i Rosja (10 mln).

Wydaje się, że dostępne są dane dotyczące poszczególnych krajów, przy czym dane ze Stanów Zjednoczonych wynoszą 7,000 2,500 EUR, a dane z Wielkiej Brytanii na podobną kwotę na mieszkańca wynoszącą XNUMX XNUMX EUR.

Co bardziej niepokojące, nie wydaje się to być pustą obietnicą mającą na celu zagrozić firmie należącej do Meta, z prawie 2000 numerów udostępnionych Cybernews w zweryfikowanej próbnej prośbie jako użytkownicy WhatsApp.

Wyciekłe numery telefonów mogą być wykorzystywane z wielu powodów, w tym do celów marketingowych i phishingowych, co podkreśla znaczenie dobrego narzędzia ochrony przed kradzieżą tożsamości.

To nie pierwszy raz, kiedy WhatsApp trafił na pierwsze strony gazet, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych, i chociaż może nie być jedynym, jego osiągnięcia są pełne luk w zabezpieczeniach i oszustw.

TechRadar Pro skontaktował się z Meta, aby zweryfikować autentyczność twierdzeń tego sprzedawcy i uzyskać dalsze informacje zwrotne, które zostaną opublikowane tutaj po otrzymaniu.

Przez Cybernews (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to