Omijanie cenzury internetowej to jedna z wielu aktualizacji w wersji 11.5 przeglądarki Tor.

Dostępne do pobrania ze strony Projektu Tor (otwiera się w nowej karcie), najnowsza wersja „zmieni wrażenia użytkownika podczas łączenia się z Torem z mocno cenzurowanych regionów”, podała firma w oświadczeniu (otwiera się w nowej pestaña).

Najnowsza aktualizacja może teraz automatycznie zastosować prawidłowe ustawienia mostu, których potrzebujesz, w oparciu o to, co Twoim zdaniem najlepiej sprawdzi się w Twoim regionie.

Cenzura Tora i konfiguracja sieci

Działa poprzez "wyszukiwanie i pobieranie aktualnej listy opcji specyficznych dla danego kraju, aby spróbować użyć swojej lokalizacji", co wyraźnie stwierdza Projekt Tor, jest czymś, co dzieje się tylko za zgodą użytkownika. Nazywa się Connection Assist i jest w wersji 1.0, więc może być nieco ograniczona pod względem funkcji i funkcjonalności do przyszłych aktualizacji.

Firma stwierdziła, że ​​poprzednia duża aktualizacja przeglądarki, która ominęła cenzurę sieci Tor, była „mylącym” procesem ręcznym.

To „nałożyło ciężar na cenzurowanych użytkowników… w celu ustalenia, którą opcję wybrać” – powiedziała firma.

Projekt oczekuje, że większość jego użytkowników będzie korzystać z nowego narzędzia wspomagającego automatyczne logowanie, ale wprowadzono również znaczące zmiany w interfejsie ręcznym, który preferuje wielu użytkowników.

Zmieniona nazwa strony ustawień sieci Tor, teraz nazywana Ustawieniami połączenia, sprawia, że ​​takie rzeczy jak stany połączeń i mosty są bardziej widoczne, podczas gdy cała sekcja ustawień ma być bardziej uproszczona.

Przeglądarka Tor dla Androida

Wersja organizacji otwarcie przyznaje, że wersja przeglądarki na Androida ostatnio została w tyle, brakuje wielu funkcji, które mają wersje na komputery stacjonarne.

Nowy plan działania skupi się na bardziej regularnych aktualizacjach, a także na naprawie awarii aplikacji i dostosowaniu aplikacji do Firefoksa na Androida, Fenix, na którym Tor está basado.

Udostępnij to