Wszystkie oczy są teraz zwrócone na Apple, ponieważ firma właśnie wprowadziła kolejną dużą aktualizację oprogramowania iPhone'a, iOS 16. Ale Apple nie jest jedyną firmą, która wprowadza nowe oprogramowanie, ponieważ Google po cichu udostępnił swoją czerwcową funkcję dla telefonów Pixel i zawiera kilka przyciągających wzrok ulepszeń.

Być może największą aktualizacją są ulepszenia widżetu Google At a Glance, dzięki któremu ważne informacje są widoczne zarówno na ekranie głównym, jak i ekranie blokady.

Aktualizacja dodaje nowe opcje dotyczące tego, jakie informacje mogą być wyświetlane na ekranie blokady, w tym strumień wideo z dzwonka Nest Doorbell, alerty o jakości powietrza i przypomnienie, że latarka jest włączona.

Ale to nie wszystko, co przynosi ta aktualizacja. Umożliwia również dodanie skrótu do przechwyconej karty szczepień na ekranie głównym, dzięki czemu można jednym kliknięciem wyświetlić dowód stanu szczepień.

W innych miejscach funkcja Tłumacz na żywo Google obsługuje teraz chiński tradycyjny, koreański, holenderski, turecki i tajski; dostępne są nowe tapety; a aktualizacja ląduje wraz z aplikacją Pocket Operator (otwiera się w nowej karcie), która umożliwia edycję i dodawanie dźwięków do nagranych filmów.

Istnieje również zwykle mnóstwo poprawek błędów i aktualizacji zabezpieczeń, więc nawet jeśli nie interesują Cię nowe funkcje, warto pobrać aktualizację. To już rozpoczęło się, ale nie będzie dostępne dla wszystkich od razu, więc miej oko na alert na telefonie.

Analiza: ekrany blokady otrzymują aktualizacje na iOS i Android

Jedną ze wspaniałych nowych funkcji w iOS 16 jest możliwość pełnego dostosowania ekranu blokady i dodawania do niego widżetów. To duża zmiana, ale po usunięciu tej funkcji użytkownicy Pixela otrzymują obecnie wiele nowych funkcji podobnych do widżetów dzięki szybkiej aktualizacji.

Te nowe funkcje są zgodne z innymi ostatnimi aktualizacjami W skrócie, które dodały ostrzeżenia o trzęsieniu ziemi i szczegółowe informacje o podłączonych urządzeniach Bluetooth do ekranu blokady, dzięki czemu możesz dużo zobaczyć bez konieczności odblokowywania telefonu.

To powiedziawszy, te funkcje są dostępne tylko dla właścicieli Pixela, a nie dla całego świata Androida, i wygląda na to, że iOS 16 pozwoli użytkownikom dodawać jeszcze szerszą gamę rzeczy do ekranu blokady.

Nie do końca pasuje do tego, co robi Apple, ale z drugiej strony jest już dostępny, podczas gdy iOS 16 w swojej ostatecznej formie prawdopodobnie pojawi się dopiero we wrześniu.

Udostępnij to