Gwiazda Daredevil, Charlie Cox, powraca do Netflix, ale nie jako supermocny Człowiek bez strachu.

Zamiast tego Cox, który ponownie wcielił się w rolę Daredevila/Matta Murdocka w Marvel Cinematic Universe (MCU) w MCU Phase 4, zagra w Treason, nowej serii thrillerów szpiegowskich, która wkradnie się na Netflix na poniedziałek, 26 grudnia.

W serialu pojawi się także inny aktor Marvela, Olga Kurylenko, która grała Taskmastera w Czarnej wdowie z 2021 r. Inni znani aktorzy to Oona Chaplin (Gra o tron) i Ciaran Hinds (Belfast, Tinker Tailor Soldier Spy).

Poniżej możecie zobaczyć pierwsze oficjalne zdjęcia z serialu Netflix Treason:

Obraz 1 z 3

Adam Lawrence wygląda na zmartwionego podczas spotkania MI6 w programie telewizyjnym Netflix TreasonCharlie Cox gra Adama Lawrence'a w serialu telewizyjnym Netflix Treason. (Źródło zdjęcia: Netflix)Zbliżenie na Karę patrzącą na Adama Lawrence'a w Betrayal na NetflixKara Olgi Kurylenko staje się cierniem w boku Adama Lawrence'a. (Źródło zdjęcia: Netflix)Maddy i jej dzieci są zaskoczeni czymś poza ekranem w serialu Netflix ZdradaRodzina Lawrence zostaje uwikłana w chaotyczne sprawy Adama w Betrayal. (Źródło zdjęcia: Netflix)

W komunikacie prasowym Netflix ujawnił oficjalne streszczenie fabuły nadchodzącego programu szpiegowskiego.

„Wyszkolony i opiekowany przez MI6, kariera Adama Lawrence'a wydaje się być dobrze ugruntowana” – czytamy w streszczeniu historii. Ale kiedy przeszłość go dogania w postaci Kary, rosyjskiego szpiega, z którym dzieli skomplikowaną przeszłość, jest zmuszony zakwestionować wszystko i wszystkich w swoim życiu.

„Trójkątny związek tworzy się między Karą, Adamem i jego żoną Maddy; troje ludzi, którzy próbują ujawnić swoje sekrety, nawigować w stosunkach politycznych i dyplomatycznych, jednocześnie trzymając się swojego życia osobistego i ludzi, których kochają najbardziej”.

Zdrada jest pełna talentów, które wcześniej parały się gatunkami szpiegowskimi i kryminalnymi. Twórca serii, Matt Charman, miał na koncie między innymi thriller szpiegowski Stevena Spileberga Bridge of Spies oraz dramat kryminalny Black Work. Ponieważ Cox, Hinds i Kurylenko działają na podobnych polach, Treason jest dobrze przygotowany do stworzenia wciągającej i złożonej serii szpiegowskiej.

Limitowana seria, składająca się z pięciu 45-minutowych odcinków, zostanie wydana w całości na platformie Netflix w przyszłym miesiącu. Czas pokaże, czy trafi na naszą listę najlepszych programów w serwisie Netflix.

Analiza: Netflix szpieguje nowy gatunek do odkrycia

Zakulisowe ujęcie Sierra Six Ryana Goslinga przejeżdżającego tramwaj, gdy kamera skupia się na nim w The Grey Man

The Gray Man był pierwszym prawdziwym projektem szpiegowskim Netflixa. (Źródło zdjęcia: Paul Abell/Netflix)

Jeśli istnieje gatunek, którego Netflix nie zbadał szczegółowo, jest to kategoria szpiegowska filmów i programów telewizyjnych.

Wciąż jedna z najlepszych usług przesyłania strumieniowego, pomimo mniej niż gwiezdnego roku 2022, Netflix wykonał świetną robotę, dostarczając swoim użytkownikom filmy dokumentalne o tematyce kryminalnej. Jednak renomowana platforma streamingowa tak naprawdę nie zagłębiła się w gatunek szpiegowski z dużą (jeśli w ogóle) swoją oryginalną zawartością.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy sytuacja zaczęła się zmieniać w tym zakresie. Netflix wypuścił The Gray Man, film wyreżyserowany przez braci Russo, z Ryanem Goslingiem, Chrisem Evansem i Ana de Armas w rolach głównych, w lipcu, wyznaczając ich pierwszą prawdziwą wyprawę do gatunku szpiegowskiego. Teraz, dzięki Treason i programowi prowadzonemu przez Noah Centineo o nazwie The Recruit (obie serie miały swoją premierę w ciągu 10 dni w grudniu), Netflix w pełni obejmuje gatunek szpiegowski.

I to jest znamienne. Netflix potrzebuje projektu szpiegowskiego podobnego do Jamesa Bonda, a nawet Jasona Bourne'a, aby przyciągnąć fanów tego gatunku do swojej platformy streamingowej (jeśli jeszcze nie subskrybowali). Dzięki swojej gwiezdnej mocy, The Gray Man miał dobry start, ale chociaż nam się podobało, nie jest to jeden z najlepszych filmów w serwisie Netflix, chociaż jest to prawdopodobnie najlepsza oferta szpiegowania w serwisie Netflix w tej chwili.

Zdrada i/lub nowicjusz mogą pomóc wzbogacić katalog ekscytujących przygód szpiegowskich Netflix. Trudno przewidzieć, czy spodobają się widzom, zwłaszcza w czasach, gdy w tym samym czasie pojawiają się inne bardzo oczekiwane produkcje Netflix. Emily in Paris sezon 3, The Witcher: Blood Origin i Glass Onion: A Knives Out Mystery z pewnością będą konkurować z parą o uwagę opinii publicznej w okresie świątecznym 2022 roku.

Mimo to Treason and The Recruit pomogą zbudować rosnącą kolekcję szpiegowskich taryf Netflix. Projekty takie jak ten mogą stanowić podstawę dla podobnych filmów i programów, które będą produkowane w serwisie Netflix w przyszłości; wystarczy spojrzeć na wpływ, jaki Wiedźmin wywarł na pomoc Netflix w popchnięciu fantastycznego faceta do przodu. Jeśli Zdrada może mieć podobny wpływ na oferty szpiegowskie Netflix, wykona swoją pracę, niezależnie od tego, czy zostanie uznana za hit według standardów ocen, czy nie.

Aby uzyskać więcej treści opartych na Netflix, przeczytaj najlepsze filmy dokumentalne Netflix. Możesz także dowiedzieć się, jakie nowe filmy Netflix wciąż będą pojawiać się w 2022 roku lub jakie programy zostały ostatnio anulowane w serwisie Netflix.

Dzisiejsze najlepsze oferty Netflix

Netflix (otwiera się w nowej karcie)Netflix (otwiera się w nowej karcie)Netflix (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to