La tarjeta microSD de mayor capacidad del mundo puede almacenar

Micron wprowadził kartę microSD o największej pojemności na świecie, i400, o pojemności do 1,5 TB, czyli o 50% więcej niż poprzedni mistrz, C200.

Gigant półprzewodników osiągnął tę zdolność, korzystając ze swojej 3-warstwowej technologii 176D NAND (podobnej do tej stosowanej w dyskach SSD) i będzie ukierunkowany na rynek korporacyjny, zwłaszcza wszystko związane z przechowywaniem wideo na krawędzi. Innymi słowy, nie oczekuj, że karta będzie tania lub łatwa do znalezienia, zwłaszcza, że ​​została zaprojektowana tak, aby obsłużyć pięć lat ciągłego nagrywania w wysokiej jakości 24x7 i oszałamiający MTBF wynoszący dwa miliony godzin.

Nie podano żadnych szczegółów na temat jego wydajności, ale jest to wyraźnie produkt klasy przemysłowej, w przeciwieństwie do C200, co oznacza, że ​​pisanie i wytrzymałość prawdopodobnie będą na wyższym końcu spektrum. C200 korzystał z 3-warstwowej technologii 96D NAND, a i400 (dostępny również w pojemnościach tak małych jak 64 GB) prawdopodobnie będzie miał dodatkową pojemność niwelującą zużycie.

Analiza: co dalej z microSD?

Do tej pory Silicon Power, Lexar, Sandisk, Teamgroup i PNY wydały kartę microSD o pojemności 1 TB, a Kingston i Samsung po cichu trzymali się na uboczu.

W większości przypadków pamięć masowa w chmurze, tania przepustowość i wszechobecna szybka łączność sprawiły, że lokalna pamięć masowa o wysokiej wydajności i dużej pojemności to już przeszłość. Jest to jeden z powodów, dla których większość zaawansowanych smartfonów nie oferuje już wymiennej pamięci masowej.

Czy inni pójdą w ślady Microna z kartami microSD większymi niż 1 TB? Może, ale nie będą tanie na kurczącym się rynku.

Jedną z funkcji, która nie dotarła do i400, jest SD Express, szybka technologia, która może zwiększyć transfer danych do 4 GB/s. Problem polega na tym, że często jest to scenariusz typu kura i jajko, w którym kompatybilne napędy/urządzenia nie są łatwo dostępne, aby uzasadnić znaczny wzrost kosztów komponentów.

Udostępnij to