Seria Nubia Red Magic 7 ogłoszona najpotężniejszymi telefonami do gier w historii

Seria Nubia Red Magic 7 ogłoszona najpotężniejszymi telefonami do gier w historii

Rok 2022 zaczął się dobrze, z linią Samsung Galaxy S22 już u nas i prawdopodobnie jednymi z najlepszych telefonów roku, a teraz wprowadzono linię Nubia Red Magic 7 i mogą to być najlepsze telefony do gier, jakie widzieliśmy. daleko.(*7*)

Kluczem do tego jest wykorzystanie chipsetu Snapdragon 8 Gen 1, najlepszego dostępnego obecnie chipsetu Androida, jakiego nie można znaleźć w żadnym z najlepszych obecnie dostępnych telefonów do gier.(*7*)

Szczególnie imponujący jest Red Magic 7 Pro, ponieważ ten telefon ma również umieszczony pod ekranem aparat do selfie o rozdzielczości 16 MP.(*7*)

Jak dotąd nie jesteśmy ich największymi fanami, ponieważ zwykle nie radzą sobie tak dobrze, jak zwykłe aparaty skierowane do przodu. Jest to jednak pierwszy telefon do gier, który go posiada, i ma to tutaj duży sens, ponieważ oznacza, że ​​ekran nie jest zakłócany, co mogłoby odwracać uwagę podczas gry.(*7*)

Red Magic 7 Pro ma także 1080-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2400 x 6,8, częstotliwości odświeżania 120 Hz i częstotliwości próbkowania dotyku 960 Hz, aż do 16 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci masowej, a także wydajny system chłodzenia i Bateria 5000 mAh z ładowaniem 135 W. Wystarczy, aby naładować go do pełna w zaledwie 15 minut, a w zestawie znajduje się ładowarka o mocy 165 W.(*7*)

Trzy telefony Red Magic 7 z dwoma różnymi kolorami tła i ekranu(*7*)Czerwona magia 7 (Zdjęcie: Nubia)

Nubia Red Magic 7 Pro ma także tylny aparat z trzema obiektywami, z głównym czujnikiem 64 MP, ultraszerokokątnym aparatem 8 MP i aparatem makro 2 MP. Jest też skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem i spusty naramienne.(*7*)

Standardowy Red Magic 7 ma wiele podobnych specyfikacji, ale ma kilka kluczowych różnic. Jego częstotliwość odświeżania jest w rzeczywistości wyższa niż 165 Hz, ale częstotliwość próbkowania dotykowego jest niższa niż 720 Hz.512 GB pamięci. Kolejną dużą różnicą jest akumulator o pojemności 4.500 mAh z ładowaniem o mocy 120 W.(*7*)

Obydwa modele są wyposażone w oświetlenie RGB, jak można się spodziewać, ze szklanymi tyłami i metalowymi ramkami, a oba są dostępne w skandalicznie złowieszczym odcieniu Cyber ​​Neon, przezroczystej edycji Deuterium (pokazującej część wnętrza) i stosunkowo stonowanym Nocny Rycerz (aka Czarny).(*7*)

Jak dotąd telefony ogłoszono jedynie na rynek chiński, ale oczekuje się, że wersje globalne zostaną zaprezentowane 22 lutego, a sprzedaż trafi 10 marca.(*7*)

Nie znamy jeszcze cen globalnych, ale w Chinach Nubia Red Magic 7 zaczyna się od 4,000 CNY (około 630 EUR / 465 EUR / 875 AU), a cena Red Magic 7 Pro zaczyna się od 4,700 CNY (około 740 EUR / AU) 545 EUR / 1,030 EUR).(*7*)

Asus ROG5(*7*) Asus ROG Phone 5 (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Analiza: Asus ROG Phone 5 wywołany przez koronę

Naszym obecnym najpopularniejszym telefonem do gier jest Asus ROG Phone 5, ale Red Magic 7 Pro ma w jakiś sposób ten rytm. Ma szybszy chipset, a także więcej pamięci na górze, szybsze ładowanie i wyższą częstotliwość próbkowania dotykowego.(*7*)

Jednak ROG Phone 5 ma większą baterię 6000 mAh, co jest ważnym czynnikiem w telefonach do gier. Ma też wyższą częstotliwość odświeżania 144 Hz i, co mniej ważne, ma też więcej megapikseli w swoich aparatach (choć żaden z nich nie jest niski). ekranie).(*7*)

Większość innych aspektów obu telefonów jest podobna, przynajmniej na papierze, więc biorąc pod uwagę specyfikacje, Red Magic 7 Pro może mieć ogólną przewagę, ponieważ moc jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą w telefonie do gier. Specyfikacje te będą spotykane w praktyce.(*7*)