Seria God of War dostaje zielone światło od Amazona

Seria God of War dostaje zielone światło od Amazona

Seria przygodowych gier akcji God of War otrzyma adaptację Prime Video TV od twórców The Expanse i Uncharted.

Według The Hollywood Reporter (otwiera się w nowej karcie), serial aktorski będzie oparty na wydarzeniach z chwalonego przez krytyków God of War (2018). Rafe Judkins (The Wheel of Time, Uncharted) pełni funkcję showrunnera i dołączy do Marka Fergusa i Hawka Ostby'ego (The Expanse), aby napisać i wyprodukować program wraz z PlayStation Studios dla Prime Video.

„God of War to fascynująca, oparta na postaciach seria, która naszym zdaniem zauroczy naszych globalnych klientów zarówno rozległymi, wciągającymi światami, jak i bogatą fabułą” — powiedział Vernon Sanders, szef globalnej telewizji w Amazon Studios. „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dzielić przygodę odkrywania mitologii God of War w tak doniosły sposób z Sony Pictures Television, PlayStation Productions i Santa Monica Studio”. Mamy nadzieję, że jest to jeden z najlepszych programów Prime Video, jakie kiedykolwiek powstały.

kraj adaptacji

Kratos i Atrios rozmawiają z gigantycznym wężem morskim w God Of War

(Zdjęcie: SIE Santa Monica Studio)

Niewiele wiadomo o adaptacji telewizyjnej God of War, ale wiemy, że będzie ona zgodna z założeniem określonym w hicie z 2018 roku, kiedy Kratos i jego syn Atreus podróżują, aby rozrzucić prochy swojej zmarłej żony na najwyższym szczycie. z Dziewięciu Królestw.

Pierwszy God of War został wydany w 2005 roku, a seria gier wideo obejmuje obecnie łącznie pięć gier. God of War (2018) to czwarta gra z tej przebojowej serii, ale jej wydanie skłoniło dewelopera Sony Santa Monica do zmiany. Przede wszystkim twórca gry zmienił franczyzę z tradycyjnego starożytnego greckiego otoczenia na takie, które koncentruje się na mitologii nordyckiej. Nie jest jasne, czy God of War TV firmy Amazon będzie również badać historię kontynuacji gry, God of War Ragnarök, której akcja toczy się trzy lata po God of War z 2018 roku i została wydana na początku tego roku.

Seria Amazon God of War to nie jedyny program telewizyjny inspirowany PlayStation. Naughty Dog's The Last of Us otrzyma telewizyjną adaptację na żywo, która zadebiutuje w HBO Max 15 stycznia 2023 r. Tymczasem adaptacje na żywo Ghost of Tsushima, Horizon i Gran Turismo również otrzymały zielone światło. Amazon Studios opracowuje również serię Fallout na żywo dla swojej usługi przesyłania strumieniowego, której gospodarzem będzie gwiazda Arcane i Yellowjackets, Ella Purnell.

Nadal nie ma oficjalnej daty premiery God of War firmy Amazon, nie mówiąc już o ogłoszeniach castingowych. Niezależnie od tego, w jakim kierunku potoczy się program, na pewno znajdziesz się w dobrym towarzystwie.