Odkurzcie filtrfraki, moi drodzy: według plotek Dune: Part Two zakończyło zdjęcia.

Wiadomość pochodzi od samego Paula Atreidesa, znanego również jako gwiazda Timothée Chalamet, który zamieścił swoje zdjęcie na Instagramie, na czymś, co wydaje się być pustynią Wadi Rum w Jordanii, z podpisem: „DUNE 2 WRAPPED (z tatą z pustyni! !)”.

Wyczekiwana kontynuacja Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve'a ma się ukazać 3 listopada 2023 r., co sugeruje, że większość przyszłego roku zostanie przeznaczona na postprodukcję filmu Łowca androidów: 2049. De Chalamet odnosi się tylko do swoich własnych harmonogram filmowania. .

Wstępna produkcja Dune: Part Two rozpoczęła się na początku tego roku, a zdjęcia kręcono w Budapeszcie, Abu Zabi, Jordanii i we Włoszech. Aby dowiedzieć się, jak Villeneuve poradził sobie z tymi głównymi zdjęciami, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak zespół produkcyjny Dune ożywił świat Arrakis w Dune: Part One, przedstawiający wizję kierownika ds. efektów wizualnych filmu. , Paul. Lambert, szef działu projektowania produkcji. Patrice Vermette i autor zdjęć Greig Fraser. Uważa się, że wszyscy trzej powrócili w Dune: Part Two).

Wraz z Chalametem, aktorzy powracający do swoich ról z pierwszego filmu Dune to Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Javier Bardem i Stephen McKinley Henderson. Do nowicjuszy w uniwersum science-fiction Franka Herberta należą Florence Pugh (Czarna wdowa, Don't Worry Darling), Austin Butler (Elvis), Léa Seydoux (Nie czas umierać) i Christopher Walken (Łowca jeleni).

Jak sugeruje tytuł, Dune: Part Two rozpocznie się zaraz po nagłym zakończeniu Dune: Part One, w którym supermocny książę Chalamet, Paul Atreides, połączył siły z Fremenami po tym, jak przeżył atak Harkonnenów na swoją rodzinę.

(* 2 *)Greig Fraser, Jason Momoa i Denis Villeneuve na planie Diuny

Greig Fraser, Jason Momoa i Denis Villeneuve na planie Diuny (Zdjęcie: Jason Momoa / YouTube)

Według oficjalnego streszczenia fabuły Warner Bros., kontynuacja Villeneuve'a będzie „odkrywać mityczną podróż Paula Atreidesa, który dołącza do Chani i Fremenów w podróży zemsty na kabalistach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stojąc przed wyborem między miłością swojego życia a losem znanego wszechświata, stara się zapobiec straszliwej przyszłości, którą tylko on może przewidzieć.

Pugh, Butler, Seydoux i Walken wcielą się odpowiednio w księżniczkę Irulanę Corrino, złoczyńcę Feyda-Rauthę, Bene Gesserit Lady Margot i cesarza Shaddama IV, czyli cztery postacie, które pojawiają się dopiero w drugiej połowie powieści Herberta.

Warner Bros. mocno stawia na wizję Villeneuve w Arrakeen. Oczekuje się, że wkrótce po Dune: Part Two pojawi się Dune: The Sisterhood, ekskluzywny spin-off HBO Max, będący prequelem pierwszego filmu Dune. Dune: Awakening, rozległa gra wideo MMO osadzona w uniwersum Herbert's Dune, również jest na horyzoncie, choć jury wciąż nie zna daty premiery.

Tak czy inaczej, jeszcze bardziej obsadzona gwiazdami kontynuacja Diuny jest jednym z najbardziej oczekiwanych nowych filmów 2023 roku i nie możemy się doczekać powrotu na pustynne równiny Arrakis, by zobaczyć więcej robaczej akcji.

Udostępnij to