PS5 Slim YouTuberów pakuje konsolę w jedną

PS5 jest prawdopodobnie jedną z najlepszych konsol, jakie Sony kiedykolwiek wyprodukowało, więc nie jest niespodzianką, że YouTuber idzie własną drogą, aby stworzyć smukły model.

Podczas gdy czekamy na oficjalne słowo na PS5 Slim, YouTuber Matthew 'DIY Perks' Perks podjął wyzwanie. Znany ze swoich kompilacji związanych z technologią, jego najnowszy film na YouTube (otwiera się w nowej karcie) pokazuje, jak tworzy działający model PS5, który ma tylko 2 cm wysokości. Zasadniczo jest tylko nieco większy niż standardowe opakowanie DVD 15 mm.

Aby to osiągnąć, demontuje konsolę i dostosowuje jej elementy, aby pasowały do ​​znacznie mniejszej miedzianej obudowy. To imponujący wysiłek, choć jest jeden poważny problem. Aby to wszystko uwzględnić, Perks zasadniczo zbudował nowy system chłodzenia, który jest zasilany przez masywny zasilacz, który ma być ukryty. To bezczelne rozwiązanie, choć nadal jest to godny pochwały wysiłek.

Niestety, prawie skończyło się to katastrofą dla Perków po problemie z układem chłodzącym, co spowodowało zatrzymanie PS5 z powodu przegrzania podczas testowania w pokoju zabaw Astro. Na szczęście na ratunek przyszedł zapasowy dysk PS5 i po kilku poprawkach druga próba z Horizon Forbidden West była znacznie bardziej udana. Możesz to zobaczyć w całości poniżej:

Kiedy możemy spodziewać się oficjalnego PS5 Slim?

Nie ma wątpliwości, że Sony planuje w końcu wypuścić PS5 Slim, po prostu nie wiemy, kiedy. Do tej pory wydała smukły model dla każdej konsoli domowej PlayStation, a PS3 Slim i PS4 Slim pojawiły się trzy lata po swoich oryginalnych odpowiednikach.

Do tej pory widzieliśmy tylko jedną wersję sprzętową od czasu premiery cyfrowej edycji PS5. Pochodzi z numerem seryjnym CFI-1100B, jest o 300 gramów lżejszy od modelu startowego. Dzieje się tak dzięki lekko przeprojektowanemu radiatorowi i zastosowaniu innej śruby do mocowania PS5. Nie jest to dokładnie taka szczupła recenzja, jakiej wielu oczekuje.

Drugi nowy model PS5 został również zauważony w zeszłym miesiącu, oznaczony CFI-1200, ale podobne drobne poprawki wydają się prawdopodobne. Biorąc pod uwagę obecny globalny niedobór chipów, nie jest jasne, czy Sony wypuści PS5 Slim w dającej się przewidzieć przyszłości. Już teraz stara się nadążyć za popytem na oryginalną konsolę.

Mimo to, biorąc pod uwagę debatę wokół ogromnych rozmiarów PS5 przed premierą, możesz zobaczyć, dlaczego taka zmiana byłaby atrakcyjna.

Udostępnij to