Długa lista niesamowitych funkcji PS5 właśnie się wydłużyła, dzięki dodaniu automatycznej obsługi trybu Low Latency.

Sony po cichu ogłosiło nową funkcję PS5 na oficjalnej stronie wsparcia PlayStation (otwiera się w nowej karcie). Ogłoszenie szczegółowo opisuje, co przynosi najnowsza aktualizacja systemu, z obsługą Auto Low Latency (lub ALLM) zdecydowanie w centrum uwagi.

Aktualizacja jest już dostępna i zostanie pobrana przy następnym włączeniu PS5. Należy jednak pamiętać, że aktualizacja zajmie około 1 GB miejsca na dysku SSD konsoli.

Aby korzystać z ALLM na PS5, potrzebujesz telewizora obsługującego tę funkcję i kabla HDMI 2.1. Następnie przejdź do swojego PS5 ustawienia menu, a następnie ekran i wideo, Wyjście wideoi w końcu ALL.

Jeśli ustawisz ustawienie ALLM na Auto, telewizor automatycznie przełączy się w tryb Auto Low Latency po załadowaniu gry.

Dlaczego ALLM jest tak ważne?

Tryb automatyczny o niskim opóźnieniu jest potencjalnie rewolucyjny dla graczy PS5. Jest kompatybilny z wieloma najlepszymi telewizorami 4K, jakie możesz kupić, i możesz znacznie zmniejszyć opóźnienie wejścia, wyłączając wszelkie ustawienia ulepszania wyświetlania, które możesz mieć na swoim telewizorze.

Jest to świetna funkcja w szczególności w grach wieloosobowych, w których liczy się każdy ułamek sekundy. Ale jest to wspaniała rzecz dla każdego rodzaju gry, która opiera się na płynnym i responsywnym sterowaniu.

Sony wydało w tym roku aktualizacje PS5. Kilka miesięcy temu gigant technologiczny w końcu wdrożył obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania (lub VRR). Dzięki temu PS5 utrzymuje płynną liczbę klatek na sekundę przy jednoczesnym podnoszeniu rozdzielczości, co zapewnia ostrzejszy obraz i bardziej responsywną rozgrywkę.

Zarówno ALLM, jak i VRR są dostępne na konsolach Xbox Series X|S od czasu premiery, ale niestety gracze PS5 od dłuższego czasu pozostają w ciemności. Na szczęście obie funkcje są teraz dostępne na flagowej konsoli Sony, pod warunkiem, że masz telewizor, który je obsługuje.

Udostępnij to