Gmail otrzymuje bezpłatną aktualizację, która ułatwi śledzenie dostaw w okresie świątecznym i poza nim.

Byliśmy tam już wcześniej: wybierasz jedne z najlepszych ofert w Czarny piątek w tym roku, a potem zdajesz sobie sprawę, że musisz wszystko śledzić. Niektóre to prezenty, które musisz przechwycić na wypadek, gdyby ktoś, z kim mieszkasz, wiedział, co ma nadejść, inne to przedmioty, które musisz mieć pewność, że dotrą w określonym terminie. Aby zobaczyć wszystko, czego zwykle potrzebujesz, aby przeszukać stos e-maili i użyć kodów śledzenia dla wielu różnych firm przewozowych, jest co najmniej nużące.

Google chce uprościć cały proces w tym roku dzięki nowej aktualizacji Gmaila, która pozwoli Ci śledzić dostawy w aplikacji. Nowa funkcja śledzenia przesyłek jest dostępna u większości głównych przewoźników w USA i zapewnia szybkie informacje o statusie doręczenia przesyłki.

Nowa funkcja śledzenia przesyłek w Gmailu wyświetla szczegółowe informacje o stanie przesyłki w aplikacji

(Kredyt obrazu: Google)

Aby wyróżnić się na tle stale rosnącej sterty e-maili, powiadomienie o dostarczeniu będzie miało nową etykietę zawierającą najnowsze informacje, np. Jeśli otworzysz wiadomość e-mail, uzyskasz głębszy wgląd w status dostawy swojej paczki; będziesz mógł zobaczyć, kiedy zamówienie zostało złożone, kiedy zostało wysłane i kiedy jest spodziewane.

W poście na blogu (otwiera się w nowej karcie) zapowiadającym aktualizację, Google powiedział, że funkcja będzie dalej ulepszana w nadchodzących miesiącach. Kolejne planowane ulepszenie pozwoli Gmailowi ​​pokazywać, że Twoja paczka jest spóźniona, i automatycznie umieszczać wiadomość e-mail na górze skrzynki odbiorczej, aby jej nie przegapić.

Jeśli chcesz skorzystać z tej nowej funkcji śledzenia dostawy, gdy będzie dostępna, musisz się zarejestrować, przechodząc do ustawień Gmaila. Jesteś obecnie offline, ale kiedy jesteś, powinieneś również zobaczyć opcję subskrypcji w swojej skrzynce odbiorczej (chociaż możesz też odrzucić wiadomość, jeśli nie chcesz korzystać z tej funkcji).

Inny wakacyjny asystent Google: Mapy

Gmail nie jest jedyną usługą Google, która może pomóc w planowaniu wakacji. Gigant wyszukiwarek ma kilka innych narzędzi, które mogą ci pomóc w aplikacji Mapy.

Mapy Google są pełne przydatnych ukrytych funkcji, w tym niektórych ukrytych na widoku, takich jak popularne narzędzie pogodowe. Klikając lokalną firmę, możesz zobaczyć wiele informacji na jej temat, w tym ogólny trend najbardziej ruchliwych i najcichszych godzin. Jeśli chcesz zrobić świąteczne zakupy osobiście, bez tłumów, ta funkcja pomoże Ci zaplanować.

Jeśli korzystasz z aplikacji Mapy na jednym z lepszych telefonów z Androidem, podobna funkcja może również pomóc Ci zdecydować, kiedy chcesz jechać na wakacje. Aplikacja może pokazywać ogólny trend czasów podróży na zaplanowanej trasie i może zawierać ostrzeżenia w czasie rzeczywistym o aktualnym ruchu drogowym i wypadkach, które mogą powodować opóźnienia. Korzystanie z tej funkcji pozwala wyjść później, gdy sytuacja się poprawi lub ostrzec znajome osoby, że się spóźnisz.

Udostępnij to