(*11*) 11 jest dostępne od około sześciu miesięcy i chociaż od czasu wydania wymagało ono połączenia internetowego dla wersji Home, Microsoft zostawił opcję offline dla (*11*) 11 Pro, ponieważ jest to wersja system operacyjny używany przez specjalistów IT. – ale te dni dobiegają końca.

W najnowszej wersji zapoznawczej (*11*) 11 firma Microsoft zauważa, że ​​(*11*) 11 Pro wymaga teraz połączenia z Internetem podczas pierwszej konfiguracji urządzenia. Na razie tak jest, ale Microsoft zauważa, że ​​w przyszłości „można oczekiwać, że konto Microsoft będzie wymagane”.

Nie jest jasne, kiedy zostanie wydana ta aktualizacja aktualnej wersji (*11*) 11, ale prawdopodobnie nastąpi to w tym roku. Więc jeśli masz urządzenie, na którym chcesz zainstalować całkowicie offline (*11*) 11, możesz chcieć zainstalować je wkrótce.

Analiza: nie każdy ma internet? Kogo to obchodzi?

W dzisiejszych czasach, gdy tak wiele usług, z których korzystamy na co dzień, pojawia się w Internecie, łatwo się zastanawiać, na kogo to naprawdę wpłynie. Jednak nie każdy ma internet.

Może to mieć negatywny wpływ na użytkowników w częściach świata bez niezawodnego Internetu oraz na specjalistów IT, którzy lubią mieć pełną kontrolę nad urządzeniami, które wdrażają w swoich bazach użytkowników.

(*11*) 11 Dom, ze względu na wymagania dotyczące połączenia z Internetem, jest już koszmarem dla użytkowników w każdej z tych sytuacji, ale teraz, gdy ten wymóg został również przeniesiony do (*11*) 11 Pro, zmniejsza to atrakcyjność system operacyjny.

To kolejny ruch, który da Microsoftowi większy dostęp do danych, co ma sens. Ale dzieje się to kosztem komfortu dla wielu ludzi. I na pewno są osoby, które utkną z (*11*) 10 urządzeniami z powodu braku dostępu do stabilnych lub niezawodnych połączeń internetowych.

Używam (*11*) 11 Pro na moim stanowisku laboratoryjnym właśnie dlatego, że mogę go zainstalować bez połączenia z Internetem i nie muszę przechodzić przez długi proces logowania, aby działał. Dla recenzentów sprzętu, takich jak ja, ta zmiana będzie tylko oznaczać dużo zmarnowanego czasu, chociaż prawdopodobnie zachowam nośnik instalacyjny z poprzedniej wersji, a następnie zaktualizuję system po instalacji. Mam nadzieję, że to rozwiąże mój problem na jakiś czas.

Przez (*11*) Centralny

Udostępnij to