Pojawienie się szóstego i ostatniego sezonu Peaky Blinders na Netflix było bardzo oczekiwane. Ale jeśli chodzi o miejsce w rankingu Global Streamer Top 10, program zajął dopiero piąte miejsce.

Netflix publikuje cotygodniową listę najpopularniejszych programów telewizyjnych (otwiera się w nowej karcie) w okresie siedmiu dni od listopada 2021 r. Lista uszereguje tytuły według godzin oglądania tygodniowo, czyli na przykład całkowitej liczby godzin subskrybenta na calym swiecie. widziałem każdy tytuł od poniedziałku do niedzieli poprzedniego tygodnia, a Netflix udostępniał cztery oddzielne wykresy; dwa do filmów (po angielsku i nie po angielsku) i dwa do programów telewizyjnych (po angielsku i nie po angielsku).

Netflix traktuje każdy sezon danego serialu jako osobne byty, więc czasami można oglądać dwa najlepsze sezony seriali Netflixa w tym samym tygodniu. Dokładnie tak się stało, tyle że to nie są dwa sezony tego samego serialu. : Ma cztery lata stary i ten serial jest, jak można się spodziewać, Stranger Things.

Grupa głównych aktorów Stranger Things ogląda coś poza ekranem w tomie 1 sezonu 4

(Źródło zdjęcia: Tina Rowden/Netflix)

Pierwszy odcinek czwartego sezonu ekstrawaganckiego potwora science fiction braci Duffer jest, jak można się spodziewać, numerem jeden, z 781,04 milionami godzin obejrzanych w ciągu 17 dni. Jest to obecnie najczęściej oglądany anglojęzyczny serial telewizyjny Netflix na liście wszech czasów Netflix, która mierzy oglądalność przez pierwsze 28 dni sezonu na platformie.

Poprzednim posiadaczem korony był drugi sezon Bridgerton, który w podobnym okresie przepracował 656 milionów godzin, podczas gdy pierwszy sezon dramatu regencji zgarnął 625 milionów. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje program przed zajęciem najwyższego miejsca w jakimkolwiek programie, jest Squid Game, która miała 1.650 miliarda godzin oglądania w ciągu pierwszych 28 dni. Nawet na obecnej trajektorii Stranger Things raczej nie pójdzie to dalej.

Sukces czwartego cyklu serialu popchnął także wsteczny katalog Stranger Things na listy przebojów, a drugi sezon serialu zajął drugie miejsce w tygodniowej Top 10 Netflixa, pierwszy sezon na trzecim, a trzeci sezon na trzecim i czwartym miejscu. Dopiero wtedy pojawia się najnowsza odsłona Peaky Blinders.

Te liczby są szalone

Z pewnością są, aw wielu przypadkach 45,7 milionów godzin obserwowanych przez Peaky Blinders umieściłoby je na drugim miejscu, jeśli nie na pierwszym, w spokojniejszych tygodniach.

Podobnie, nowy serial dokumentalny Netflix Keep Sweet: Pray and Obey dotarł na szóste miejsce, ale nadal miał ponad 31 milionów godzin oglądania, podczas gdy nowy dramat o wampirach dla nastolatków First Kill spadł na miejsce siedem z ponad 30 milionami godzin oglądania. Prawidłowy.

Szefowie Netflixa musieli żałować, że każdy tydzień jest taki, ale będą też zachwyceni perspektywą bardziej dziwnych rzeczy, a ostatnie dwa odcinki czwartego sezonu serialu pojawią się 1 lipca. Jeśli tak dalej będzie, stworzenie Duffer Brothers może samo w sobie znaleźć się w pierwszej piątce.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Stranger Things, w tym dlaczego musi złamać jedną ze złotych zasad Netflix, kliknij tutaj.

Udostępnij to