Nowa funkcja WhatsApp przestanie zgłaszać twoje ostatnie

WhatsApp wprowadza nowe funkcje bezpieczeństwa, które zapewniają bardziej precyzyjną kontrolę nad tym, kto może, a kto nie może zobaczyć niektórych szczegółów konta.

Zmiany na Twoim koncie WhatsApp (Otwiera się w nowej karcie) to Twoje zdjęcie profilowe, opis i status „ostatnio widziano”. Teraz możesz zdecydować, który z Twoich kontaktów może zobaczyć te trzy szczegóły. W szczególności ostatnio widziana kontrola jest aktywna od listopada 2021 r. Ten poziom kontroli obejmuje pozostałe dwa ustawienia.

ukryte szczegóły

Przed tą aktualizacją zabezpieczeń można było zezwolić opinii publicznej na przeglądanie szczegółów tego konkretnego konta, ograniczyć dostęp tylko do kontaktów lub uniemożliwić wszystkim dostęp do informacji. I nie musisz się martwić o resztę swoich kontaktów, ponieważ każdy, kto nie jest ograniczony, dobrze zobaczy te informacje.

W nowej aktualizacji pamiętaj, że gdy ograniczysz swój status Ostatnio widziany do określonej osoby, nie będziesz także mógł zobaczyć jej statusu. Ta aktualizacja pojawi się na Androidzie i iOS. Możesz sprawdzić, czy masz aktualizację, przechodząc do Ustawień w WhatsApp, a następnie wybierając Konto, a następnie Prywatność.

Jeśli na przykład klikniesz zdjęcie profilowe, powinieneś zobaczyć nowy wpis „Moje kontakty oprócz…”. To jest nowa aktualizacja, w której możesz wybrać, kto może zobaczyć Twoje dane. Jeśli go nie masz, zaleca się aktualizację WhatsApp. Nie udało nam się uzyskać potwierdzenia z WhatsApp, czy ta funkcja zostanie wprowadzona na całym świecie.

Zintegrowane funkcje

Oprócz aktualizacji zabezpieczeń WhatsApp dodał również trzy nowe funkcje połączeń grupowych. Możesz teraz wyciszyć lub wysłać wiadomość do określonych osób podczas połączenia. Pojawi się również nowy wskaźnik, który pojawi się u dołu ekranu, gdy ktoś dołączy do rozmowy na dużą skalę. Ta informacja pochodzi z konta na Twitterze Willa Cathcarta (otwiera się w nowej karcie), który odpowiada za WhatsApp.

Jeśli chodzi o nadchodzące funkcje, serwis WhatsApp WABetaInfo zauważył nową wersję beta dla telefonów z Androidem (otwiera się w nowej karcie) o nazwie Android 2.22.14.6. Wersja beta ma nową funkcję administratora o nazwie „Zatwierdzanie członkostwa w grupie”.

Według WABetaInfo ta funkcja pozwala twórcom grup kontrolować, kto może uczestniczyć w czacie. Członkowie czatu grupowego mogą zapraszać do pokoju inne osoby, ale te dodatkowe osoby muszą zostać zatwierdzone przez twórcę. Zatwierdzanie członkostwa w grupie można włączyć, przechodząc do ustawień czatu grupowego. WABetaInfo odkrył również nowe emotikony neutralne pod względem płci (otwiera się w nowej karcie) w wersji beta.

Jeśli chcesz wypróbować wersję beta, możesz teraz dołączyć do programu beta Google Play (otwiera się w nowej karcie) i pobrać wersję 2.22.14.6 na swoje urządzenie. Na początku tego tygodnia TechRadar omówił kolejną funkcję WhatsApp, która ułatwia przesyłanie danych z Androida na iOS.

Udostępnij to