ExpressVPN wprowadził dwie nowe funkcje dla swojej wiodącej na rynku usługi VPN, mającej na celu przyspieszenie czasu połączenia, a dokładniej uczynienie swojego produktu kompleksowym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa online.

Połączenia równoległe to inteligentna technologia, która działa pod maską, aby skrócić czas połączenia, zwłaszcza w sieciach o ograniczonym dostępie, takich jak szkoły, hotele i lotniska.

Podczas gdy druga funkcja, Threat Manager, to filtr sieciowy oparty na DNS, który blokuje dostęp do trackerów i złośliwych stron internetowych.

Najlepsze dzisiejsze oferty ExpressVPN

szybkość i bezpieczeństwo

W swojej funkcji połączeń równoległych, która jest obecnie dostępna tylko w Express iPhone VPN i wkrótce pojawi się na innych platformach, ExpressVPN twierdzi, że udostępnił funkcję, która „działa za kulisami, aby zapewnić szybsze i bardziej niezawodne połączenia VPN”.

Wcześniej aplikacje rozwiązywały te problemy, wybierając najlepszą metodę połączenia, czekając na wyniki, przechodząc do następnego, czekając ponownie i nie tylko. Przy wielu kombinacjach do wypróbowania użytkownicy mogą poczekać 15 sekund lub dłużej, aby połączyć się w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Połączenia równoległe umożliwiają aplikacjom ExpressVPN jednoczesne testowanie wszystkich metod połączenia. Firma twierdzi, że dłuższe opóźnienia powinny zostać prawie całkowicie wyeliminowane, a 25% więcej użytkowników łączy się w mniej niż sekundę.

Menedżer zagrożeń jest teraz dostępny za darmo z aplikacjami ExpressVPN na komputery Mac i iOS, z obsługą innych platform w drodze. Aby stworzyć swoją listę blokowania, firma twierdzi, że połączyła jedne z najlepszych publicznie dostępnych źródeł, w tym URLhaus, który zapewnia dobry poziom ochrony przed najnowszymi zagrożeniami internetowymi.

Configuración del administrador de amenazas de ExpressVPN

(Źródło obrazu: ExpressVPN)

VPN rozszerzający się na inne horyzonty bezpieczeństwa

Menedżer zagrożeń nie jest nowym pomysłem – NordVPN, Surfshark, Private Internet Access i inne oferują podobne złośliwe oprogramowanie lub blokery reklam – ale reprezentuje nowy główny kierunek dla ExpressVPN. Usługa nie polega już tylko na ochronie Twojego ruchu — rozszerza swój zasięg na świat zabezpieczeń, aby chronić Cię przed złośliwym oprogramowaniem i oszustami.

Nie musi to oznaczać, że ExpressVPN nagle wyda własny pakiet bezpieczeństwa podobny do CyberGhost One, wraz z oprogramowaniem antywirusowym, aktualizacją oprogramowania i nie tylko.

Jest to jednak kolejny znak, że istnieje wyraźna konwergencja w tym obszarze, ponieważ firmy zajmujące się bezpieczeństwem dodają VPN, a VPN zaczynają dodawać własne funkcje bezpieczeństwa. Menedżer zagrożeń może być jednym z pierwszych kroków ExpressVPN w tej dziedzinie, ale prawdopodobnie nie będzie ostatnim.

Porównaj teraz najlepsze ogólne usługi VPN:

Udostępnij to