Nowa funkcja Microsoft Teams może być dokładnie tym, na co czekałeś

Nowa funkcja Microsoft Teams może być dokładnie tym, na co czekałeś

Obecnie opracowywana jest aktualizacja Microsoft Teams, która wprowadzi możliwość otwierania udostępnionej zawartości spotkania w nowym oknie, ponieważ firma stale udoskonala swoje oprogramowanie do wideokonferencji.

Firma opublikowała niewiele informacji na temat nowej funkcji, wyjaśniając po prostu, że użytkownicy będą mogli „sprawić, by udostępniane treści pojawiały się w osobnym oknie”.

Aktualizacja została dodana do planu działania produktu Microsoft 365 w tym tygodniu i oczekuje się, że zostanie udostępniona użytkownikom aplikacji Teams w sierpniu. Nowa funkcja będzie kompatybilna z klientem internetowym i stacjonarnymi wersjami platformy współpracy, w tym z systemami Windows i macOS.

Aktualizacja Microsoft Teams

W ostatnich latach hybrydowe procedury pracy skłoniły nas do korzystania z platform do wideokonferencji, aby wykonać swoją pracę, co powoduje, że firmy często inwestują w ulepszanie swoich produktów.

Funkcjonalność nadchodzącej funkcji nie została jeszcze poznana, ale prawdopodobnie będzie działać w taki sam sposób, w jaki użytkownicy mogą już przeglądać czaty Teams w nowym oknie.

Przewidujemy, że to posunięcie będzie korzystne dla pracowników korzystających z wielu monitorów w przedsiębiorstwie, umożliwiając uczestnikom przeglądanie uczestników rozmów oraz sprawdzanie udostępnionych plików i strumieni czatów podczas przeglądania treści udostępnianych przez prezenterów.

Nastąpiło to po ogłoszeniu, w którym wprowadzono ulepszenia napisów CART, napisów na żywo z przypisywaniem prelegentów i transkrypcją na żywo oraz wprowadzenie efektów tła w aplikacji Teams w witrynie internetowej przeglądarek.

Wydanie tych funkcji zaplanowano na czerwiec 2022 r. i udostępniono je pod koniec miesiąca, co daje nam nadzieję, że Microsoft wyda nową aktualizację kontekstową późnym latem.