W nadchodzących tygodniach Mapy Google na Androida będą miały nowy widżet minimapy, który w mgnieniu oka będzie wyświetlał lokalne warunki drogowe na smartfonie.

W poście na blogu (otwiera się w nowej karcie) podkreślającym najlepsze funkcje Widgetów Google na Androida, gigant technologiczny z Kalifornii zaprezentował nowy widżet Map Google o nazwie Near Traffic.

Jak sama nazwa wskazuje, ruch w pobliżu będzie wyświetlany na ekranie głównym i poda szczegóły ruchu na pobliskich drogach, podświetlając odcinki drogi na zielono, pomarańczowo lub czerwono. Możesz go użyć, aby zauważyć, że w Twojej okolicy pojawił się nagły korek lub wypadek, dzięki czemu możesz zaplanować wyjazd wcześniej niż powinieneś (lub wybrać alternatywną trasę).

Będziesz także mógł powiększać i pomniejszać, aby uzyskać bardziej lokalny i ogólny widok ruchu, w którym się znajdujesz, bez żmudnego procesu otwierania aplikacji za każdym razem.

Twoja lokalizacja zostanie również wyróżniona małą niebieską kropką, która przesuwa się po mapie, gdy zmieniasz lokalizację.

Dzięki temu pobliska mapa ruchu drogowego staje się minimapą w stylu gry wideo, która umożliwia szybki przegląd układu lokalizacji bez konieczności ponownego konfigurowania aplikacji za każdym razem.

(Kredyt obrazu: Google)

Nowy widżet zostanie wydany w nadchodzących tygodniach i będzie dostępny na smartfonach z systemem Android, kiedy to nastąpi. Nie ma oficjalnego słowa na temat tego, czy podobna funkcja pojawi się w Mapach Google na iPhone'a w tym samym czasie, ale skontaktowaliśmy się z Google, aby uzyskać więcej informacji.

Wiemy, że widżety nie są najbardziej błyskotliwym narzędziem w arsenale Twojego smartfona, ale mogą poważnie pomóc Ci w pełni wykorzystać aplikacje, których lubisz używać.

Jak wspomniano w tym samym poście na blogu, co wiadomości dotyczące minimapy, kilka innych aplikacji Google może świadczyć przydatne usługi bezpośrednio na ekranie głównym.

Użytkownicy Google Keep mogą korzystać z widżetu, który zapewnia łatwy dostęp do ich listy rzeczy do zrobienia, a Tłumacz Google pokazuje im ich ulubione tłumaczenia.

Ten ostatni jest idealny na następną podróż. Możesz nie tylko zapisywać popularne słowa i wyrażenia, ale także przygotowywać tłumaczenia w nagłych wypadkach (dla słów takich jak szpital lub lekarz), dzięki czemu możesz komunikować swoje pilne potrzeby.

Widżet Tłumacz Google wyświetlający ulubione tłumaczenia użytkownika

(Kredyt obrazu: Google)

Google nie jest jedyną firmą, która zajmuje się widżetami. Express VPN (nasza ulubiona usługa VPN) zapewnia szybki przycisk do aktywacji VPN bez otwierania aplikacji. Pokemon Go może pokazać, jak daleko podróżowałeś ze swoim przyjacielem lub jak blisko są twoje jaja do wylęgania się nowych stworzeń.

Większość aplikacji ma widżet. Możesz sprawdzić, co jest dostępne, przytrzymując palec na ikonie aplikacji, aż pojawi się menu.

Udostępnij to