Jeśli dojeżdżasz do pracy jednym z najlepszych składanych rowerów elektrycznych (otwiera się w nowej zakładce), wiesz, o ile mogą być cięższe niż konwencjonalny rower składany. Chociaż są świetnymi narzędziami do pochłaniania potu podczas jazdy na rowerze, możesz się pocić po przeciągnięciu go na pociągi i schody.

Nowa elektryczna linia P-Line firmy Brompton (otwiera się w nowej zakładce) ogłosiła w tym tygodniu, że jest lekkim rowerem elektrycznym, który idealnie nadaje się do dojazdów do pracy. Nie tylko możesz pracować ze świeżym powietrzem jak stokrotka po tym, jak silnik odciąży rower, ale ważąc 12,7 kg bez wymiennej baterii i 15,6 kg z nią, poruszanie się po rowerze jest niezwykle łatwe.

Electric P-Line ma ten sam czterobiegowy jednopoziomowy system przełożeń, który był już stosowany w analogowych modelach Brompton T-Line i P-Line, a także charakterystyczny dla Bromptona zaawansowany blok zawieszenia. Nowością jest jednak konstrukcja ramy o „wyrafinowanej geometrii”, która pomaga zmniejszyć wagę, oraz inteligentny czujnik momentu obrotowego w suportu.

Mówi się, że rower składa się w 20 sekund, a wymienny akumulator można naładować z dowolnego konwencjonalnego gniazdka. Silnik piasty o mocy 250 kWh zapewnia prędkość 25 km na godzinę, a ta wymienna bateria zapewnia zasięg do 70 km na jednym ładowaniu.

Jeśli zabraknie Ci energii, możesz po prostu jechać do pracy, wyjąć baterię i podłączyć ją do pobliskiego gniazdka elektrycznego. Następnie możesz wrócić do domu z pełnym naładowaniem.

Jedyna wada? Ceny zaczynają się od 3,695 XNUMX euro w rodzimej Wielkiej Brytanii Brompton (otwiera się w nowej karcie), po droższym końcu codziennego roweru elektrycznego. Rower będzie wkrótce dostępny w przedsprzedaży w USA, chociaż ceny nie zostały jeszcze ujawnione.

Analiza: piękne rowery Bromptona

Electric P-Line nie wymyśla na nowo koła dla Brompton: to kontynuacja filozofii projektowania firmy w nieco lżejszym opakowaniu. Gdy akumulator jest naładowany, to tylko o dwa kilogramy mniej niż C-Line Electric (otwiera się w nowej zakładce), przy tej samej prędkości maksymalnej.

Jednak najlżejsza i najbardziej wydajna rama roweru zwiększa zasięg o około 30 km, co stanowi dużą różnicę i prawie podwaja czas potrzebny między ładowaniami. Już samo to byłoby dobrym punktem sprzedaży, ale prawie nie wspomniano o tym w materiałach prasowych, które mogliśmy znaleźć. Aby się tego dowiedzieć, musieliśmy porównać zakresy z istniejącymi modelami Brompton; nic dziwnego, że płacisz więcej za mniej roweru.

A jednak to wszystko jest zapakowane w charakterystyczną, przystojną paczkę Bromptona. Brompton produkuje piękne, wysokiej jakości rowery, a Electric P-Line nie przełamuje schematów. Nie możemy się doczekać, aby spróbować. Nie zapomnij zabezpieczyć swojego roweru elektrycznego przed wyruszeniem w drogę.

Udostępnij to