Szwedzka marka mebli IKEA ma nową aplikację na iPhone'a w USA, która wykorzystuje sztuczną inteligencję i rozszerzoną rzeczywistość, aby umożliwić Ci wymianę obecnych mebli na coś nowego z jej katalogu.

Podgląd mebli za pomocą rozszerzonej rzeczywistości nie jest nowy dla marki, ale zamiast po prostu wrzucać nowe przedmioty do przestrzeni, IKEA Kreativ pozwala usunąć stare meble z obrazu. Co więcej, możesz skonfigurować wiele elementów jednocześnie, co pozwoli Ci zobaczyć, jak będzie wyglądał Twój dom po całkowitej metamorfozie.

Efekt przypomina magiczną gumkę Google Pixel 6.

Używając skanerów LiDAR znajdujących się w Apple iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max i iPad Pro 11 (2021), aplikacja IKEA może zeskanować Twój przedmiot, aby stworzyć dokładną cyfrową replikę. IKEA Kreativ może być również używana z urządzeniami bez obsługi LiDAR, ale najpierw musisz zrobić kilka zdjęć swojego pokoju (które mogą nie być tak dokładne).

Gdy już zrobisz zdjęcia, aplikacja przetworzy je, tworząc widok szerokokątny, w którym możesz umieszczać i zdejmować meble według własnego uznania, tak jak grasz w The Sims we własnym domu.

Jeśli masz LiDAR, aplikacja może dać ci dobre wyobrażenie, czy sofa zmieści się w twojej przestrzeni (mniej jeśli użyjesz zdjęć pokoju). Mimo to warto zdjąć starą taśmę mierniczą, aby sprawdzić, czy wszystko będzie do siebie idealnie pasować.

Tak czy inaczej, aplikacja poinformuje Cię, czy przedmioty pasują do Twojego obecnego stylu. Dodatkowo, nawet jeśli nie kupisz tego przedmiotu w IKEA, będziesz wiedział, czy podobny mebel z tańszego miejsca dobrze pasowałby do twojego domu.

IKEA Kreativ jest obecnie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale IKEA planuje wprowadzić ją w przyszłości w innych regionach.

IKEA ma szereg hybrydowych mebli technicznych (Źródło zdjęcia: IKEA/Sonos)

Ta aplikacja jest po prostu najnowszą z IKEA, ponieważ stale rozszerza swoją ofertę opartą na technologii. Są zaskakująco dobre hybrydy głośników meblowych, takie jak głośniki Picture Frame i Lamp, a także niedawno zaprezentowany inteligentny hub domowy (który będzie kompatybilny z Matter).

Ostatnio IKEA dołączyła nawet do nowego kolektywu firm, w tym Meta, które chcą promować standardy metaverse. Powinno to pomóc początkującym programistom w lepszej współpracy i może wskazywać, że IKEA chce, aby jej meble pewnego dnia wypełniły nasze wirtualne domy.

Udostępnij to