Od monitorowania wydajności po kończenie niereagujących programów, wielu użytkowników systemu Windows w pewnym momencie znajdzie się w Menedżerze zadań, ale aktualizacja systemu Windows 11 może teraz stanowić problem.

Użytkownicy z KB5020044 Preview dla Windows 11 22H2 mogą mieć problem, który powoduje, że interfejs Menedżera zadań jest nieczytelny, chociaż Microsoft szybko zaznacza, że ​​jest to czysto kosmetyczne i narzędzie nadal działa.

Firma opublikowała na swojej stronie internetowej (otwiera się w nowej karcie), że „Po zainstalowaniu KB5020044 Menedżer zadań może wyświetlać niektóre elementy interfejsu użytkownika (UI) w nieoczekiwanych kolorach. Na urządzeniach, których dotyczy problem, Menedżer zadań powinien działać zgodnie z oczekiwaniami, ale niektóre części interfejsu użytkownika mogą być nieczytelne. »

Problemy z Menedżerem zadań systemu Windows 11

Microsoft wyjaśnia, że ​​dotknięci użytkownicy mogli ustawić tryb niestandardowy w menu Personalizacja > Kolory i że użytkownicy, których tryb jest ustawiony na Ciemny lub Jasny, nie powinni zostać dotknięci.

Dlatego Microsoft zaleca, przynajmniej na razie, użytkownikom wybranie ciemnego lub jasnego motywu, aby menedżer zadań wyświetlał się poprawnie. Chociaż nie podano ram czasowych naprawy problemu, firma jest świadoma problemu i ma nadzieję, że naprawi go w następnej wersji.

Problem nie dotyczy wielu użytkowników, w tym większości firm, które preferują stabilną wersję systemu operacyjnego. Dotyczy to tylko tych, którzy ręcznie pobrali opcjonalną aktualizację w kompilacjach Windows Insider.

Ponadto tylko 16% użytkowników systemu Windows korzysta z wersji systemu Windows 11 według stanu na listopad 2022 r., chociaż liczba ta wzrosła z mniej niż 8% w lutym 2022 r. Windows 10 jest nadal zdecydowanie najnowszą wersją. systemu, co stanowi nieco mniej niż 70% instalacji.

Udostępnij to