Nikt nie lubi niespodziewanych kosztów podróży i prawie każdy lubi oszczędzać. Google stara się objąć oba fronty, wprowadzając nową funkcję Google Maps, która pomaga zwalczyć niepokój związany z nieoczekiwanym podróżowaniem po drogich drogach płatnych.

W ramach najnowszej aktualizacji oprogramowania platformy nawigacyjnej, której celem jest dostarczenie użytkownikom bardziej przydatnych informacji przed podróżą i w jej trakcie, Mapy Google na iOS i Androida będą teraz zawierać stawki opłat za około 2000 dróg płatnych w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Japonii i Indonezji . . i oczekuje się, że wkrótce ta funkcja zostanie udostępniona w kolejnych krajach.

Zgodnie z niedawnym wpisem na blogu Google (otwiera się w nowej karcie) przed rozpoczęciem nawigacji będzie można zobaczyć szacowaną opłatę za przejazd do miejsca docelowego (dzięki uprzejmości „Zaufanych informacji lokalnego urzędu poboru opłat drogowych”), a Mapy uwzględnią datę . i czas pod uwagę przy obliczaniu liczby.

Google wyświetli również możliwe rabaty dostępne dzięki odpowiedniej karcie płatniczej, a także różnice w cenach między różnymi metodami płatności.

Oczywiście zawsze będziesz mieć możliwość całkowitego uniknięcia tras, które przecinają drogi płatne – wystarczy dotknąć suwaka „Unikaj opłat” w ustawieniach aplikacji – ale dobrze jest wiedzieć, że nieoczekiwane przeszkody finansowe mogą być przeszłością dla długi czas. wycieczki. Dodaj do tego najnowszą sztuczkę z aplikacją oszczędzającą gaz, a Mapy Google w 2022 r. stały się zaskakująco przydatnym narzędziem do cięcia kosztów.

Cyfrowy lifting twarzy

W innym miejscu, w najnowszej aktualizacji Map Google, Google dodało wiele nowych szczegółów do mapy cyfrowej, w tym ikony zbliżających się świateł drogowych, znaki stopu i godne uwagi budynki, które powinny pomóc Ci czuć się bardziej komfortowo nawigując w nieznanych miejscach.

(Kredyt obrazu: Google)

W szczególności użytkownicy iPhone'ów korzystających z Google Maps mogą teraz również korzystać z widżetów, które zapewniają szybki dostęp do najważniejszych szczegółów nadchodzącej podróży, a użytkownicy Apple Watch mogą korzystać z funkcji „Przywróć”. telefon w ogóle.

Osoby korzystające z Map Google na sprzęcie Apple wkrótce będą mogły poprosić Siri (oczywiście za pomocą głosu) o wskazówki przekazane przez Google, a aplikacja jest również ustawiona na integrację z aplikacjami Spotlight i Shortcuts.

Aby uzyskać więcej treści związanych z Mapami Google, zapoznaj się z naszymi przewodnikami na temat pobierania Map Google do użytku w trybie offline oraz pięciu rzeczy, o których nie wiedziałeś, że Mapy Google mogą zrobić.

Udostępnij to