Nowa aktualizacja Obiektywu Google sprawia, że ​​apetyt na jedzenie jest łatwiejszy niż kiedykolwiek

Nowa aktualizacja Obiektywu Google sprawia, że ​​apetyt na jedzenie jest łatwiejszy niż kiedykolwiek

Inżynierowie w Google musieli być głodni podczas projektowania tych najnowszych aktualizacji, ponieważ Google Lens otrzymuje ucztę nowych funkcji, które ułatwiają znajdowanie pysznego jedzenia.

Google Lens to narzędzie Google do wyszukiwania oparte na obrazach, które umożliwia używanie obrazów zamiast tekstu. możesz zrobić zdjęcie lub zrzut ekranu i wyszukać w Internecie podobne obrazy (to Ctrl + F dla prawdziwego świata). Oprócz Google Lens może również skanować tekst na obrazie, co pozwala dowiedzieć się, co oznacza napisane zdanie, znaleźć pomoc w odrabianiu lekcji lub przetłumaczyć tekst.

Możliwość sprawdzenia, co używa czegoś na obrazie, jest z pewnością przydatna, ale jeśli jesteś taki jak my, nie tylko chcesz wiedzieć, jak nazywa się pyszny posiłek, ale musisz wiedzieć, gdzie możesz coś zjeść. to od razu. Cóż, funkcja Google Lens Multisearch „w pobliżu” umożliwia wyszukiwanie za pomocą migawki produktu spożywczego, a następnie dodanie tagu „w pobliżu”, aby znaleźć listę miejsc w pobliżu, które serwują ten produkt spożywczy.

Używanie Google Lens do wyszukiwania Linzer Augen (Źródło zdjęcia: Google)

Jak widać w powyższym przykładzie, zamiast próbować dowiedzieć się, jakie smakołyki są przez Google „ciasteczka z dżemem”, osoba mogła zrobić zdjęcie i odkryć, że to Linzer Augen. Następnie, klikając pasek wyszukiwania u góry, dodali „w pobliżu”, aby znaleźć pobliskie piekarnie i restauracje, które twierdziły, że serwują smakołyk.

Ale tylko dlatego, że wiesz, czym jest Linzer Augen i gdzie go znaleźć, możesz nie być w stanie go zjeść; jeśli jest zrobione z migdałów i masz alergię na orzechy, ciasteczka mogą sprawić poważne problemy. Kiedy więc szukasz jedzenia w pobliżu (np. klusek do zupy, jak w poniższym przykładzie) w Lens lub klasycznej wyszukiwarce Google, możesz znaleźć dodatkowe informacje o uczcie, którą chcesz zjeść.

Obejmuje to informacje o składnikach, poziomie przypraw żywności oraz o tym, czy jest ona wegetariańska czy wegańska. Możesz nawet filtrować wyniki, aby zobaczyć tylko pobliskie opcje, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Korzystanie z Google, aby znaleźć knedle do zupy (Źródło zdjęcia: Google)

Te nowe narzędzia powinny być dostępne w Google Lens, zarówno w wersji aplikacji na Androida (otwiera się w nowej karcie), jak i iOS (otwiera się w nowej karcie), a także w wyszukiwarce Google (uruchomionej 17 listopada). Jednak na razie są one ograniczone do użytkowników i restauracji w Stanach Zjednoczonych, co często ma miejsce w przypadku nowych funkcji Google. Więc jeśli mieszkasz gdzie indziej lub podróżujesz za granicę, nie będziesz mógł od razu liczyć na te nowe narzędzia; mamy nadzieję, że w niezbyt odległej przyszłości zostaną one rozszerzone na inne regiony.

moda z funkcją

Kolejną nową funkcją, dostępną teraz globalnie, jest aktualizacja tłumaczenia Lens AR.

Tłumaczenie AR robi to, na co wygląda: możesz zrobić zdjęcie wpisanego tekstu, a Twój smartfon przetłumaczy go na wybrany przez Ciebie język. Jest to prawdopodobnie funkcja Google Lens, na której najbardziej polegamy, ponieważ działa całkiem dobrze; Nie zawsze jest to doskonałe, ale tłumaczenie jest prawie zawsze wystarczająco dobre, aby zrozumieć istotę tego, co mówi panel lub menu.

To ostatnie ulepszenie nie sprawi, że tłumaczenia będą dokładniejsze; zamiast tego sprawi, że będą wyglądać lepiej na zrobionym zdjęciu. Zwykle Google Lens blokuje oryginalne pismo i nakłada tłumaczenie, ale może to wyglądać dość brzydko, zwłaszcza jeśli pod spodem jest ładne tło.

Nowa zmiana w Lens pozwala aplikacji wymazać oryginalny tekst zamiast go zakrywać, odbudować tło za pomocą sztucznej inteligencji, a następnie umieścić tłumaczenie na wierzchu, dzięki czemu wygląda tak, jakby tam było. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem restauracji, który chce szybko przetłumaczyć swoje starannie przygotowane menu dla zagranicznych klientów, czy też smakoszem, który chce udostępnić przetłumaczone menu online, aby inni wiedzieli, czego się spodziewać, to narzędzie powinno pomóc Ci, aby Twoje tłumaczenia wyglądały tak dużo lepiej. lepiej