Jeśli oglądanie CODA Apple na małym ekranie rozgrzało Ci serce, wyobraź sobie radość, jaką daje oglądanie jej na dużym ekranie, i to za darmo, nie mniej.

CODA opowiada historię Ruby (Emilia Jones), jedynej słyszącej osoby w rodzinie niesłyszących, oraz jej dążenia do oderwania się od trudnego życia domowego i zostania piosenkarką. W zeszłym miesiącu był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film.

W filmie występuje głównie niesłysząca obsada, w tym zdobywczyni Oscara Marlee Matlin i Troy Kostur, który teraz ma zaszczyt być pierwszym głuchym aktorem płci męskiej nominowanym do Oscara.

Po krótkiej premierze kinowej w zeszłym roku i jednoczesnej transmisji strumieniowej na Apple TV+, Apple ogłosił w piątek, że wprowadzi film do kin w Stanach Zjednoczonych i Londynie, gdzie film był nominowany do czterech nagród BAFTA, od 25 do 27 lutego. .

Pokaz będzie bezpłatny i z napisami otwartymi, co oznacza, że ​​napisy będą pojawiać się na ekranie przez cały film.

Kilka pokazów będzie miało dodatkowy bonus: spotkanie na żywo z obsadą i scenarzystą/reżyserem Siân Heder. Sesje te będą obejmowały tłumacza na żywo w amerykańskim języku migowym (ASL).

Biorąc pod uwagę, że film opowiada o społeczności osób niesłyszących, a Ruby spędza większość czasu próbując połączyć świat słyszących ze swoimi niesłyszącymi rodzicami, pokrzepiające jest to, że film zostaje ponownie wydany w tak otwarty i inkluzywny sposób. Oczywiście Apple może również próbować wykorzystać rozpęd rozdania Oskarów.

Jeśli nie chcesz chodzić do kina, zawsze możesz przesyłać strumieniowo CODA na Apple TV+ i włączyć napisy, aby uzyskać podobne wrażenia.

Oskary odbędą się w Hollywood w Dolby Theatre 27 marca o 8:00 ET.

Udostępnij to