Telewizory LG OLED wkrótce staną się jeszcze lepsze

Firma LG Display potwierdziła, że ​​wszystkie nowe wyświetlacze OLED produkowane w jej fabrykach będą oferować lepszą wydajność i jasność teraz, gdy firma zakończyła przejście na wydajniejszą technologię OLED.EX.

Oświadczenie LG potwierdziło, że zakończyło przejście na nową technologię w drugim kwartale 2022 roku, co oznacza, że ​​wszystkie nowe panele, które od tej pory produkuje, będą wyposażone w OLED EX.

Firma LG, która dostarcza panele do takich firm jak Hisense, Sony, Panasonic, Philips i Vizio, a także telewizory własnej marki, twierdzi, że OLED.EX oferuje do 30% więcej jasności niż zwykłe ekrany OLED.

Technologia wykorzystuje deuter, substancję, która jest izotopem wodoru w strukturze atomowej, ale zawiera dodatkową cząsteczkę neutronu (stąd przydomek „ciężka woda”, gdy woda jest wzbogacona deuterem zamiast bardziej powszechnej wersji protu). wodoru).

Deuter zastępuje bardziej powszechny wodór w tworzeniu telewizorów OLED, pozwalając na zwiększenie jasności. Panele OLED.EX wykorzystują również nowe algorytmy do stabilizacji pikseli OLED, umożliwiając firmowym panelom dokładne przewidywanie i wyzwalanie wzorców oświetlenia z milionów pikseli.

LG po raz pierwszy zaprezentowało swoją technologię OLED.EX w grudniu ubiegłego roku i wielu obserwatorów branży postrzega ją jako odpowiedź na technologię QLED firmy Samsung, a telewizory z konkurencyjnymi panelami zaczęły pojawiać się na naszej liście najlepszych telewizorów.

Analiza: Kupujący w Cyber ​​​​poniedziałek muszą być sprytni, jeśli chodzi o nową i ulepszoną technologię telewizorów OLED

Wiele osób rozważa zakup nowego telewizora OLED już teraz dzięki zalewowi ofert z okazji Czarnego Piątku i Cyberponiedziałku, więc doświadczeni klienci będą chcieli mieć pewność, że ich nowy zakup będzie zawierał ulepszony panel OLED.EX o większej jasności i precyzji.

Chociaż od teraz wszystkie telewizory OLED wykonane z paneli LG będą prawdopodobnie wyposażone w ulepszone wyświetlacze, warto pamiętać, że obecne zapasy na półkach sprzedawców detalicznych mogły zostać zmontowane przed zmianą lub używać starszych paneli w magazynie.

Mając to na uwadze, warto przeprowadzić badania i być może skontaktować się z wybranym sprzedawcą, aby dowiedzieć się, czy ten telewizor OLED, o którym myślisz, może mieć starszy lub nowszy panel przed zakupem.

Szukasz nowego telewizora? Sprawdź nasze oferty na Cyberponiedziałek 2022 – Twoja ostatnia szansa na najlepsze oferty w tym roku.

Udostępnij to