Linia iPadów Pro firmy Apple M2 może zaprezentować swoje

Czy kupiłbyś nowego iPada Pro, gdyby był większy niż MacBook Air? Wygląda na to, że Apple ma taką nadzieję, ponieważ mówi się, że firma technologiczna pracuje nad ogromnym 14,1-calowym tabletem.

To jest od wycieku Apple o nazwie Majin Bu (Otwiera się w nowej karcie) (przez iMore (Otwiera w nowej karcie)) - Mają mieszaną historię z kilkoma złymi wyciekami, więc weź to z przymrużeniem oka, ale to oni powiedzmy, że zostało to zgłoszone przez inne źródła w przeszłości.

Według Bu, nadchodząca linia iPadów Pro będzie oferować opcje 11-calowe i 12,9-calowe, jak poprzednio, ale będzie też miała 14,1-calową opcję, która przyćmiłaby prawie każdy inny tablet na rynku (poza Samsung Galaxy Tab). S8). Ultra). ).

Według moich zasobów Apple opracowuje nowego 2-calowego iPada M14,1 z 512 GB i 16 GB pamięci podstawowej. Oczekuje się, że nowa linia M2 obejmie nowy 11-calowy model bez większych zmian, nowy 12.9-calowy model ze zmniejszoną ramką oraz nowy iPad 14.1 #Apple #AppleRumor 8 czerwca 2022 r.

Zobacz więcej

Wiarygodne źródło Apple, Mark Gurman, wspomniał w przeszłości, że Apple planuje w przyszłości stworzyć większe iPady Pro, więc nie wykluczamy wycieku Bu.

Bu wspomina również, że te iPady będą działały z niedawno zaprezentowanym chipsetem Apple M2, o którym mówi się, że jest niesamowicie potężny, a wersja 14.1 cala będzie miała podstawową pamięć RAM i 16 GB pamięci masowej oraz 512 GB do 4 TB pamięci, ale ta liczba to tylko zgadnij na razie.

Nie było wielu poważnych plotek na temat daty premiery iPada Pro, ale ludzie przyglądają się premierze iPhone'a 14 około września w nadziei, że pojawi się on obok Apple Watch 8 i iPada klasy podstawowej (2022).

Analiza: zmiana, którą Apple będzie musiał wprowadzić

Nie wszyscy chcą gigantycznego iPada Pro: Apple wyraźnie o tym wie, więc modele 11-calowe i 12,9-calowe będą się trzymać.

Ale są pewne zastosowania dla tytanowego tabletu, jak pokazuje nasz czas z Samsung Galaxy Tab S8 Ultra i jego 14,6-calowym ekranem.

Tak duże płótno przydaje się do rysowania i robienia notatek, ponieważ masz dużo miejsca do rozłożenia. Przydaje się również do wielozadaniowości, ponieważ ma wystarczająco dużo miejsca na ekranie, aby umieścić dwie aplikacje obok siebie.

Oczywiście oglądanie telewizji i granie w gry jest tu również wygodne, ponieważ masz do oglądania ogromny ekran.

Jednak przy porównywaniu tabletów Samsunga i Apple’a pojawia się problem: ten pierwszy zazwyczaj używa proporcji 16:10, podczas gdy ten drugi ma tendencję do trzymania się 4:3. Kwadratowy kształt Apple nie jest tak przydatny do wielozadaniowości, ponieważ aplikacje, które umieszczasz obok siebie, są zwykle zgniecione i chude lub do oglądania filmów, ponieważ nad i pod filmem znajdują się gigantyczne paski.

To także kwestia nauki: jeśli iPad Pro jest naprawdę duży, ale ma też proporcje 4:3, może wyrzucić dowolne folio z klawiaturą, na którym siedzi.

Tak więc posiadanie większego iPada Pro nie pomogłoby, chyba że Apple zdecyduje się dostosować proporcje do czegoś szerszego, może 16:10, a może 18:9, jak iPhone'y.

Udostępnij to