Obrazy generowane przez sztuczną inteligencję są teraz wściekłością, ponieważ ludzie używają Craiyona (wcześniej znanego jako DALL-E mini) do tworzenia bezmyślnych memów. Teraz Meta wchodzi na arenę z własnym generatorem obrazów, ale z większym naciskiem na tworzenie dzieł artystycznych.

Narzędzie AI nazywa się Make-A-Scene (otwiera się w nowej karcie) i wykorzystuje kombinację monitów tekstowych i konturów szkicu do wygenerowania obrazu o wymiarach 2048 x 2048 pikseli. Meta zademonstrowała to narzędzie w filmie, w którym firma prosi różnych artystów o stworzenie dzieła sztuki.

Jeden z artystów, Alexander Reben, skłonił Make-A-Scene do stworzenia wysokiej rozdzielczości obrazu hot doga unoszącego się na niebie i wszedł do systemu z prostym szkicem owalu na kwadracie. Rzeczywiście, Make-A-Scene stworzyło szczegółowy obraz hot doga unoszącego się na wodzie. Same szkice nie muszą być bardzo szczegółowe. Ma to na celu ogólne wyobrażenie AI o tym, jak będzie wyglądał ostateczny obraz.

Sztuka AI

Meta dodała szkice jako część procesu generowania obrazu, ponieważ ich zdaniem same podpowiedzi tekstowe nie odzwierciedlają zbyt dobrze intencji artysty. Firma podaje przykład, prosząc narzędzie o stworzenie wizerunku zebry jadącej na rowerze. W przypadku samej wiadomości tekstowej zebra na obrazie może być zbyt duża lub skierowana w niewłaściwym kierunku. Szkice nadają Make-A-Scene strukturę do naśladowania.

Obrazy stworzone za pomocą Make-A-Scene są bardziej wierne konturowi szkicu niż wiadomości tekstowej. Na podstawie testów deweloperów i recenzentów, wygenerowane obrazy okazały się „najlepiej dopasowane” do konturu w 99,54% przypadków. Narzędzie brało pod uwagę wskazanie tekstu w 66,3% przypadków.

Nie jest jasne, czy i kiedy Make-A-Scene będzie dostępne dla publiczności. Meta odnosi się do narzędzia używanego do pomocy ludziom w ich własnych twórczych przedsięwzięciach lub dyrektora artystycznego w ich kampanii marketingowej. Nie wiemy też, jak będą działać szkice.

Czy użytkownicy będą mogli przesyłać własne schematy do kreatora obrazów, czy będą one dostarczane przez programistów? Poprosiliśmy Meta o więcej informacji na temat szkiców i zaktualizujemy ten post, jeśli kiedykolwiek odpowiedzą.

Meta twierdzi, że będzie gospodarzem prezentacji Make-A-Scene na tegorocznym wydarzeniu ECCV (otwiera się w nowej zakładce) (European Conference on Computer Vision) w Tel Awiwie w Izraelu. Wydarzenie rozpocznie się 23 października i potrwa do 27.

Analiza: przyszłość z AI

Narzędzia generatorów AI to fascynująca koncepcja, która przyniosła niesamowite rezultaty. Stworzyliśmy niektóre z naszych własnych niezwykłych dzieł AI za pomocą generatora Google Image AI.

Narzędzia do obrazowania AI nie są jeszcze gotowe do konkurowania z ekspertami, a większość z nich nie jest publicznie dostępna z powodu obaw przed niewłaściwym użyciem, z wyjątkiem Craiyon, który wykorzystuje model open source (otwiera się w nowej karcie) do replikacji DALL-E OpenAI . Ale są programiści, którzy tworzą narzędzia AI poza tworzeniem sztuki. Na przykład Namecheap to narzędzie AI, które może wygenerować nazwę Twojej firmy, jeśli utkniesz z pomysłami.

Istnieją również narzędzia do pisania AI, które pomagają szybko komponować treści. W rzeczywistości mamy listę najlepszych na rok 2022, ale ich modyfikacja wymaga interwencji człowieka. Mamy tylko nadzieję, że nie są zbyt dobre lub nie będziemy mieli więcej pracy.

Udostępnij to