RTX 4090 firmy Nvidia został przetaktowany na nowe wyżyny, bijąc przy tym kilka światowych rekordów.

To jest Galax RTX 4090 HOF – to karta graficzna z edycji Hall of Fame, specjalnie zaprojektowana, aby być mocno naciskana przez ekspertów overclockingu, a Team OGS zdołał osiągnąć oszałamiającą prędkość 3,825 GHz.

Jak można się domyślić w serwisie Wccftech (otwiera się w nowej karcie), próby przetaktowywania, które, jak można się domyślić, wykorzystywały chłodzenie ciekłym azotem, doprowadziły OGS do ustanowienia co najmniej 14 rekordów świata, w tym wielu nowych rekordów 3DMark (Fire Strike Ultra i Fire Strike Extreme i Port Royal między innymi).

Zespół OGS wcześniej podniósł ten Galax RTX 4090 do 3.705 GHz, więc jest to duży krok dla zespołu overclockingu z Grecji.

Analiza: wciąż wcześnie na RTX 4090

Galax RTX 4090 HOF to z pewnością kompletny zestaw, dostarczany z dwoma 16-pinowymi zasilaczami, które pozwalają GPU pracować z mocą 1000 W, nie mniej. Wraz z przejściem Team OGS z 3,7 GHz do ponad 3,8 GHz w ostatniej rundzie przetaktowywania, możemy spodziewać się szybszych przetaktowań w przyszłości; pamiętaj, że jest jeszcze za wcześnie na RTX 4090 i jego rekordowe wybryki.

Bezkonkurencyjny przez EVGA (model Kingpin RTX 4090), odkąd ten producent kart rozstał się z Nvidią, wygląda na to, że Galax HOF będzie ścigaczem rekordów w przyszłości, to na pewno.

Należy pamiętać, że karty HOF nie są przeznaczone do zakupu konsumenckiego, ale są skierowane specjalnie do overclockerów korzystających z egzotycznego chłodzenia; innymi słowy, są to bardzo drogie karty graficzne z limitowanej edycji.

To powiedziawszy, nawet waniliowe modele RTX 4090 oferują dużą wydajność, jak widzieliśmy, iz pewnością reprezentują lepszą ofertę cena / wydajność niż szczuplejszy RTX 4080 w terenie; ten ostatni był z pewnością rozczarowaniem pod względem względnej propozycji wartości. . Nie chodzi o to, że sam RTX 4090 ma dobry stosunek jakości do ceny – jego cena jest wciąż bardzo wysoka – ale fakt, że RTX 4080 sprawia, że ​​wygląda stosunkowo dobrze, jest z pewnością problemem.

Być może ta sytuacja z cenami RTX 4080 zmieni się, gdy procesory graficzne RDNA 3 wyjdą z (nieco) tańszymi metkami; możemy tylko czekać.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to