Karta graficzna Nvidia RTX 4080 może być zawyżona, jak zauważyliśmy w naszej recenzji, ale to nie powstrzymało GPU przed pozytywnym odlotem z półek, przynajmniej w USA.

Pomimo wysokich cen niektórych modeli RTX 4080, z kartami firm trzecich z wyższej półki osiągającymi poziomy otwierające oczy, a nawet zbliżające się w niektórych przypadkach do ceny RTX 4090, karty graficzne zniknęły z półek w Stanach Zjednoczonych. .

Jak donosi Tom's Hardware(otwiera się w nowej karcie), procesory graficzne zostały wprowadzone na rynek wczoraj i wyprzedały się w ciągu godziny i nie są już dostępne w żadnym większym amerykańskim sklepie detalicznym, a mianowicie Newegg otwiera się w nowej karcie), Best Buy (otwiera się w nowa karta) oraz B&H (otwiera się w nowej karcie).

W Wielkiej Brytanii obraz jest zupełnie inny, ponieważ w standardzie jest RTX 4080. Na przykład Overclockers UK ma w magazynie siedem różnych modeli, a w Scan UK jest sześć modeli.

Minusem dla Wielkiej Brytanii jest to, że ceny nie wyglądają atrakcyjnie, a bardziej przystępny Palit GameRock RTX 4080 waży 1,350 USD na OCUK (otwiera się w nowej karcie) i 1,355 USD na Skanowanie (otwiera się w nowej karcie). tab) – a stamtąd ceny gwałtownie rosną.

Analiza: równanie podaży i popytu

Dobrze widzieć, że w Wielkiej Brytanii jest przynajmniej trochę zapasów, ale ceny RTX 4080 są tutaj znacznie zawyżone, jak zauważono. Podczas gdy w USA istnieją karty graficzne RTX 4080 z cenami na poziomie sugerowanej ceny detalicznej (zalecane), ale nie ma ich w ogóle w magazynie. W rzeczywistości nawet najbardziej absurdalnie drogie modele nie są dostępne na półkach. Obecnie prawie nic nie można znaleźć w głównych amerykańskich sklepach detalicznych.

Czy może to być przypadek niskiej podaży GPU, a nie wysokiego popytu w USA? Nie wydaje się to prawdopodobne, ponieważ Wielka Brytania miałaby faktycznie znacznie wyższy poziom zapasów, gdyby to była prawda. Nie sądzimy, i wygląda na to, że wielu graczy w USA jest przynajmniej skłonnych zapłacić za RTX 4080 w momencie premiery. Nawet jeśli w niektórych przypadkach cena jest nieprzyjemnie zbliżona do ceny RTX 4090, to część problemu polega na tym, że ta karta graficzna jest nadal słaba również w Stanach Zjednoczonych.

Może się również zdarzyć, że brytyjscy gracze bardziej odczuwają koszty życia związane z kryzysem i patrząc na cenę kart RTX 4080, uważają, że nie wydają się one dobrą propozycją, jeśli się je rozważy. . Wycenione w USA na faktycznym poziomie sugerowanej ceny detalicznej (przynajmniej niektóre z nich).

Założymy się, że sytuacja wkrótce się uspokoi i zalecamy, aby jeśli chcesz mieć w pełni aktualny obraz zapasów RTX 4080 i gdzie znaleźć najlepsze oferty, miej oko na nasz artykuł. o tym, gdzie kupić kartę GeForce RTX 4080 firmy Nvidia.

Tymczasem na horyzoncie pojawiają się również procesory graficzne RDNA 3, z bardziej obiecującymi cenami na stole od AMD; w każdym razie w teorii, zakładając przyzwoitą liczbę wydań kart graficznych RX 7900 XT i XTX, co oczywiście będzie miało kluczowe znaczenie. Wydaje się, że gra na przeczekanie jest rozsądną taktyką, przynajmniej na razie...

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

https://lacomparacion.com/wp-content/uploads/2021/12/1639016884_669_El-acuerdo-de-Google-evita-que-Roku-siga-el-mismo.gif

Udostępnij to