1669151714 711 Karta graficzna Nvidia RTX 4080 kończy się w ciągu kilku minut w

RTX 4080 firmy Nvidia jest teraz obiektem zainteresowania ekspertów w dziedzinie przetaktowywania, z niesamowicie wysokimi częstotliwościami taktowania osiąganymi przez GPU (po tym, jak zapewne pamiętacie, widzieliśmy już ogromne przetaktowania osiągnięte przez RTX 4090).

Tom's Hardware (otwiera się w nowej karcie) zauważył, że zespół Galax OC korzystał z firmowej karty graficznej RTX 4080 SG 1-Click OC (SG oznacza „Serious Gamer”) i udało mu się podbić ją do 3.615 GHz, ustanawiając nowy rekord najszybszy 4080, jaki kiedykolwiek widzieliśmy.

To o ponad 1 GHz więcej niż fabryczne przyspieszenie dla SG, które nawiasem mówiąc, wynosi 2,565 GHz, z trybem przetaktowywania jednym kliknięciem, nazwa karty graficznej pochodzi od wycięcia do 1 GHz, aby dać wyobrażenie o bardziej typowy lekki overclocker.

Kolejny nowy rekord odblokowany 🥳! Zespołowi ds. OC udało się zwiększyć częstotliwość taktowania karty GeForce RTX™ 4080 16 GB SG 1-Click OC do 3615 MHz, pokonując oryginalny zegar 1-Click OC o 40%⚡! #GALAX #PC #GeForceRTX4080SG #GeForceRTX40series #Overclocking pic.twitter.com/8IVBNG4d9h 29 listopada 2022 r.

Zobacz więcej

Jak zauważa Galax, podkręcanie do 3,615 GHz jest w rzeczywistości o 40% szybsze niż podkręcanie jednym kliknięciem, co jest imponującym osiągnięciem.

Niestety, nie podano żadnych dalszych informacji na temat podkręcania, chociaż można bezpiecznie założyć, że chłodzono ciekłym azotem (lub inną egzotyczną metodą), ponieważ takiej prędkości nie można osiągnąć za pomocą konwencjonalnego chłodzenia.

Analiza: naprawdę imponujące osiągnięcie, ale jest mało prawdopodobne, aby poruszyć konsumentów

RTX 4080 był krytykowany zarówno przez recenzentów, jak i graczy, ze względu na jego słabą ogólną propozycję wartości – Nvidia z pewnością podniosła cenę do maksimum dzięki temu GPU. Rzeczywistość jest taka, że ​​przy cenie RTX 4080, w niektórych przypadkach niestandardowe karty innych firm kosztują prawie tyle samo, co RTX 4090, który jest znacznie szybszą kartą graficzną (i oczywiście absurdalna sytuacja).

Biorąc to pod uwagę, możesz nie chcieć słyszeć o rekordowych prędkościach RTX 4080 lub możesz nie przejmować się tym zbytnio, a my rozumiemy, skąd pochodzisz. Ale nadal interesujące jest zobaczyć, jak daleko można przesunąć te procesory graficzne Lovelace podczas przetaktowywania, z dużą ilością wolnego miejsca.

RTX 4090 osiągnął kiedyś doładowane 3,825 GHz, ale pamiętaj, że była to edycja „HOF” (Hall Of Fame) karty Galax 4090, karty zaprojektowanej specjalnie do przetaktowywania (droga limitowana propozycja dla overclockerów). , głównie).

Użyta tutaj karta RTX 4080 to po prostu prosta karta Galax skierowana do konsumentów, więc zobaczenie, jak taktuje tylko o 200 MHz mniej niż poważnie niestandardowa wersja 4090 HOF, jest naprawdę imponujące. To wskazuje, że GPU ma solidne możliwości przetaktowywania, ale jest mało prawdopodobne, aby przekonał potencjalnych nabywców RTX 4080 do pójścia na głęboką wodę; zamiast tego uważamy, że spadek cen mógłby pomóc w prowadzeniu tam interesów.

Gdyby Galax stworzył wersję HOF RTX 4080, mogłaby oczywiście działać znacznie szybciej, ale jeśli tak się stanie, kto wie? Podczas gdy warianty HOF RTX 3080 i 2080 (Super) zostały wyprodukowane przez Galax, biorąc pod uwagę sytuację z 4080 i jego obecną popularność lub jej brak, nie spodziewamy się, że pojawi się w najbliższej przyszłości, powiedzmy: tutaj.

Najlepszą wiadomością, jaką ostatnio słyszeliśmy o RTX 4080, szczerze mówiąc, jest to, jak karta graficzna daje skalperom zasłużoną lekcję.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to