Jeśli chodzi o RTX 4060 Nvidii, nie słyszeliśmy zbyt wiele o tym GPU, ale teraz pojawiły się szczegółowe plotki na temat karty graficznej, chociaż niektóre z tych problemów traktujemy z większym sceptycyzmem niż zwykle.

Jak donosi @harukaze5719, stały współtwórca przecieków sprzętowych na Twitterze, mówi się, że pochodzi to od chińskiego menedżera ds. Nowa karta). (Nawiasem mówiąc, uznanie dla VideoCardz (otwiera się w nowej karcie) za wykrycie tego.)

Wolstame: Lenovo China Head of Gaming Desktop Product Planning pic.twitter.com/cnuHAMYcf417 2022 listopada XNUMX r.

Zobacz więcej

A jeśli myślałeś, że bardziej przystępny cenowo procesor graficzny Lovelace jest w twoim zasięgu, pomyśl jeszcze raz, chociaż dotychczasowy brak spekulacji na temat kart graficznych opowiada własną historię w tym zakresie.

Według Wolstame, RTX 4060 pojawi się w „618”, co odnosi się do 18 czerwca 2023 r., daty dużego festiwalu zakupów w Chinach.

Jeśli chodzi o rzekomą wydajność, Wolstame wyjaśnia, że ​​​​tylko zgadują, ale powinniśmy spodziewać się czegoś po RTX 3070. Jednocześnie wspominają, że 4060 jest o 20% szybszy niż RTX 3060, co jest nie jest to odpowiednik 3070, wypada trochę za krótko, więc część szumu jest bardziej wrzodem na dupie (innymi słowy, zastosuj tonę dodatkowych przypraw).

Podobno pobór mocy będzie niższy niż w przypadku RTX 3060, być może nawet do 150 W.

Jeśli chodzi o cenę, RTX 4060 będzie miał taką samą cenę detaliczną jak RTX 3060 Ti, twierdzi przeciek, przynajmniej tak to odczytujemy (niektóre słowa i tłumaczenia pozostawiają miejsce na wątpliwości).

Jeśli zastosujemy się do zalecanych cen, RTX 3060 Ti kosztuje 399 euro w USA za sugerowaną cenę detaliczną (369 euro w Wielkiej Brytanii).

Analiza: A więc nic przystępnego na horyzoncie dla Lovelace?

Najciekawszą częścią tej plotki jest ta data premiery i prawdopodobnie czerwiec 2023 r. byłby celem premiery nie tylko na rynku chińskim, ale także w innych częściach świata.

Todavía quedan siete meses, por lo que esto será un duro golpe para aquellos que esperaban quizás una RTX 4060 más Early que tarde. Na razie – jeśli ta plotka jest prawdziwa – wygląda na to, że utkniemy z high-endowymi RTX 4080 i 4090, a potem może RTX 4070 Ti (który byłby wcześniej „nieuruchomionym” RTX 4080 12 GB, jasne ).

Jeśli chodzi o cenę, nie ufamy, że RTX 4070 Ti będzie w rozsądnej cenie, zwłaszcza gdy spojrzymy na metki dołączone do modeli RTX 4080. Krótko mówiąc, horyzont: jedyną nadzieją jest to, że dostaniemy standardowy RTX 4070 . w krótkim czasie, i to w bardziej przystępnej cenie. Na razie jednak wydaje się, że Nvidia mocno trzyma się „warstwowej” strategii, o której słyszeliśmy jakiś czas temu, gdzie ludzie szukający tańszej karty graficznej są po prostu zmuszeni do zakupu modelu RTX 3000 (ponieważ wciąż jest ich nadmiar).

W rzeczywistości to właśnie sugeruje Wolstame: osoba ujawniająca wydaje się nie mieć perspektyw dla RTX 4060, więc zamiast długo czekać na pojawienie się GPU, Wolstame radzi zakup modelu Ampere (w rzeczywistości RTX 3080, chociaż RTX 3070 ma być wydajnościowym odpowiednikiem RTX 4060).

Mówiąc o tym rzekomym występie, jest on sformułowany w kategoriach bezpośredniego przypuszczenia i jest przedstawiony w mylący sposób, ponieważ Wolstame wydaje się w rzeczywistości dokonywać dwóch różnych domysłów, więc ogólnie uważamy, że jest to prawdopodobnie za wcześnie. wniosek o mocy RTX 4060.

To powiedziawszy, warto zauważyć, że RTX 4060 otrzyma DLSS 3, więc w przypadku niektórych gier naprawdę zwiększy to jego wydajność w porównaniu z modelami RTX 3000. (Być może Wolstame mówi też o wydajności w pikselach, chociaż nie jest to jasne, więc zyski z ray tracingu mogą być również bardziej znaczące w przypadku RTX 4060).

Na razie traktujmy tę plotkę z ostrożnością, na jaką naprawdę zasługuje, ale nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zaskoczeni słysząc, że RTX 4060 może być jeszcze daleko, chociaż co prawda tak nie sądziliśmy. nie aż do czerwca przyszłego roku. Czas pokaże.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne


Udostępnij to