Mówi się, że rzekoma karta graficzna Nvidia GTX 1630 ponownie zostanie opóźniona i możliwe, że ich nowe procesory graficzne RTX 4000 również zostały opóźnione ze względu na opóźnioną premierę.

Wczesne plotki wskazywały na premierę GTX 1630 na początku czerwca, zanim wiedzieliśmy, że budżetowy układ GPU zostanie opóźniony do 15 czerwca, co oznacza, że ​​powinien pojawić się na początku przyszłego tygodnia, ale najwyraźniej tak nie jest.

VideoCardz (otwiera się w nowej karcie) rozmawia ze źródłami, które twierdzą, że Nvidia właśnie skontaktowała się z zewnętrznymi producentami kart graficznych, którzy będą produkować GTX 1630, i udzieliła im nowego harmonogramu embarga (wydanie), bez określonej daty na Aktualizacja z 15 czerwca. – Drużyna Zielonych po prostu mówi, że data to „TBD” (lub TBD, jak mówią).

Krótko mówiąc, Nvidia miała trudności z zabezpieczeniem niektórych komponentów, mówią źródła, i chociaż niektórzy producenci kart stworzyli już pierwsze karty GTX 1630, teraz sytuacja jest jeszcze bardziej zablokowana. Ci producenci kart graficznych czekają obecnie na zaktualizowaną datę premiery, więc zakładamy, że czerwcowe wydanie jest już całkowicie niedostępne.

VideoCardz jest również w kontakcie ze źródłami, aby wyjaśnić czas wydania GPU RTX 4000 (Lovelace) – cóż, tak, nous ne savons rien avec certitude quand ils sortiront później w 2022 r. – et la nouvelle est que ces ont été retardés d 'jeden miesiąc.

Wcześniej VideoCardz przygotowało nas do przewidzenia możliwości wydania w sierpniu dla RTX 4090, przy czym RTX 4080 ma pojawić się we wrześniu, a RTX 4070 w październiku. Teraz teoretyczna sytuacja jest taka, że ​​te odpowiednie karty graficzne wydają się pojawiać odpowiednio we wrześniu, październiku i listopadzie.

Analiza: Wydaje się więc, że lagi są mocno zakorzenione w grafice?

Jeśli chodzi o wydanie RTX 4000, ostatnio słyszeliśmy pewne opóźnienia, a Wccftech zasugerował, że Nvidia faktycznie ma na celu wydanie jeszcze później w tym roku, z RTX 4090 w październiku, a następnie 4080 i 4070 odpowiednio w listopadzie i grudniu. (Aha, jeśli chodzi o RTX 4060, który ma zadebiutować w styczniu 2023 roku.)

Najnowsza prognoza VideoCardz dotycząca wrześniowego wydania dla RTX 4090 dzieli różnicę między wcześniejszymi przewidywaniami ich źródeł a niedawnymi spekulacjami Wccftech i wydaje się nam to słuszne. W rzeczywistości była to najbardziej prawdopodobna oś czasu, jeśli cofniesz się w czasie na plotkach. W rzeczywistości jednak każda z tych możliwości może się okazać słuszna i z pewnością należy uważać, aby nie przykładać zbytniej wagi do żadnej z przewidywań.

Jeśli chodzi o widoczne w budżecie opóźnienie GPU, ten rzekomy GTX 1630 jest zdecydowanie mniej głośny, choć słyszeć go może nieco rozczarowująco – gracze wciąż chcą zobaczyć, co Nvidia może mieć na stole. bardzo przystępna karta graficzna. To powiedziawszy, pojawiło się już wiele pytań na temat tego, czy ta przyjazna dla portfela karta GTX może być dziwakiem (choć może, tylko może, Nvidia chce naprawdę taniej z tym konkretnym GPU).

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to