Karta graficzna Intel Arc A380 do komputerów stacjonarnych została zauważona w sprzedaży w Chinach, w naprawdę dziwacznej sytuacji, co jeszcze bardziej godne uwagi przez wygórowaną cenę.

Jak donosi VideoCardz (otwiera się w nowej karcie), JD.com, główny detalista w Chinach, który jest jedynym krajem, w którym Intel wypuścił do tej pory linię komputerów stacjonarnych Arc Alchemist, wymienił kartę graficzną Gunnir A380 Photon, ale wyceniony na śmiesznie niski juan 3999 (około 600 GBP / 490 GBP / 850 USD).

Pamiętaj, że sugerowana cena sugerowana przez Intela dla A380 w Chinach została ustalona na jedną czwartą tej ceny wywoławczej, więc jest to astronomiczna premia (więcej niż niebotyczne poziomy osiągnięte przez obecne procesory graficzne Nvidii). , gdzie ceny na krótko potroiły sugerowaną cenę detaliczną).

Należy pamiętać, że omawiana karta graficzna A380 i tak jest obecnie niedostępna, a także jest dostępna tylko na rynku chińskim.

Analiza: Cena zarezerwowanych miejsc czy zaliczka na odsetki?

Dlaczego ekstremalnie zawyżone ceny? Cóż, jak być może wiesz, Intel Arc A380 nie ma jeszcze być w sprzedaży jako samodzielny - JD.com zamierza sprzedawać tylko gotowe komputery z A380 w środku (i to samo dotyczy tego ). dla wszystkich sprzedawców). Tak więc wyjęcie osobnej kopii karty graficznej i tak wydaje się łamać zasady.

To, co może się tutaj dziać, to fakt, że cena może być po prostu symbolem zastępczym (nie jest jasne, czy karta była przez krótki czas w sprzedaży, a następnie wyprzedana, czy po prostu nie była jeszcze w magazynie), a może sprzedawca podniósł cenę, aby skorzystać co postrzega jako prawdopodobny wczesny popyt na Arc A380.

Innymi słowy, JD.com może pomyśleć, że może ujść na sucho za nowość, jaką jest możliwość zakupu pierwszego procesora graficznego Intel Arc do komputerów stacjonarnych (w tej cenie wywoławczej można by się nawet zastanawiać, czy nie może być ona prezentowana jako przedmiot kolekcjonerski ), być może część historii karty graficznej).

Tak czy inaczej, cena nie ma absolutnie żadnego sensu, biorąc pod uwagę rodzaj podstawowych osiągów, jakie oferuje A380, i może zostać skorygowana, gdy Gunnir A380 pojawi się w magazynie. Oczywiście nie ma możliwości porównania ceny wywoławczej z jakimkolwiek innym sprzedawcą w Chinach, ponieważ nigdzie indziej nie ma zapasów A380.

Na razie pozostaje to anomalią, chociaż bardzo interesujące jest to, że samodzielną kartę graficzną Arc można kupić prawdopodobnie w bardzo krótkim czasie. Z tego, co oficjalnie ogłosił Intel, spodziewaliśmy się, że procesory graficzne Arc do komputerów stacjonarnych pojawią się w komputerach OEM w czerwcu.

To wszystko oczywiście na rynek chiński, a globalna dostępność rozpocznie się nieco później, może pod koniec lipca, jeśli będziemy mieli szczęście, ale najprawdopodobniej w sierpniu i ponownie, gry komputerowe Arc będą dostępne tylko w wersji przedpremierowej. -zbudowane komputery PC na początek (a przynajmniej tak nam powiedziano).

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u16=|94pt36  yo

Udostępnij to