Chińskie firmy wydają się być bardzo zainteresowane wypuszczeniem swoich telefonów przed końcem roku, ponieważ tuż po premierze Xiaomi 13 są teraz Oppo Find N2 i Oppo Find N2 Flip, dwa nowe składane telefony zaprojektowane, aby konkurować z Samsungiem Galaxy . Z Fold 4 i Samsung Galaxy Z Flip 4.

Zostały one właśnie zaprezentowane drugiego dnia dorocznej imprezy Oppo Inno Day, ale podobnie jak w przypadku Xiaomi 13, ta pierwsza wersja jest dostępna tylko w Chinach. Jednak Oppo było nieco bardziej szczegółowe w swoich globalnych planach niż Xiaomi; mówiąc, że Oppo Find N2 Flip zostanie uruchomiony za granicą, w tym w większości Europy, w pierwszym kwartale 2023 roku. Czyli między styczniem a marcem 2023 roku.

Niestety, nie ma słowa o globalnej premierze rywala firmy Z Fold, standardowego Oppo Find N2, więc może pozostać wyłącznie w Chinach; zwłaszcza, że ​​oryginalny Oppo Find N też nie jest powszechnie dostępny.

Jeśli chodzi o specyfikacje, zaczniemy od Oppo Find N2 Flip, ponieważ prawdopodobnie będziesz mógł go kupić; klapka, taka jak Galaxy Z Flip 4 i Motorola Razr (2022) z kilkoma własnymi gniazdami.

Najważniejszym wydarzeniem jest największy jak dotąd ekran z klapką w jakimkolwiek składanym telefonie z klapką, który może sprawić, że Oppo Find N2 Flip będzie znacznie bardziej użyteczny po zamknięciu niż większość składanych.

Oppo twierdzi, że na tym ekranie można zobaczyć do sześciu powiadomień jednocześnie, a także używać go do przeglądania zdjęć zrobionych „flagowymi” aparatami telefonu.

Find N2 Flip zawiera również baterię 4300 mAh, która według Oppo zapewnia „całodniową żywotność baterii”, wraz z potężnym chipsetem MediaTek Dimensity 9000 Plus w sercu i pozornie „prawie niewidoczną” fałdą; uwierzymy, kiedy nie zobaczymy. Reszta specyfikacji nie została jeszcze ujawniona w momencie pisania tego artykułu.

Oppo Find N2 (Źródło zdjęcia: Oppo)

Jeśli chodzi o Oppo Find N2, jest to większy składany, jak Samsung Galaxy Z Fold 4. Ma 7.1-calowy składany wyświetlacz główny o rozdzielczości 1792 x 1920, który wykorzystuje AMOLED i ma dynamiczną częstotliwość odświeżania do 120 Hz.

Dostępny jest również zewnętrzny wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1080 cala i rozdzielczości 2120 x 5,54 z częstotliwością odświeżania 120 Hz, a telefon jest zasilany przez chipset Snapdragon 8 Plus Gen 1 z maksymalnie 16 GB pamięci RAM.

Jest do 512 GB pamięci, bateria 4520 mAh z ładowaniem 67 W, kompatybilność z 5G i aparat z potrójnym obiektywem, z głównym czujnikiem 50 MP f/1.8, ultraszerokokątnym 48 MP f/2.2 i teleobiektywem 32 MP f/2.0. Istnieją również podwójne aparaty do selfie 32 MP, a Oppo Find N2 obsługuje system Android 13 z interfejsem Oppo ColorOS 13.

Jest pokryty wytrzymałym szkłem Victus Gorilla Glass z przodu iz tyłu (w kolorze białym i zielonym), podczas gdy tył czarnego modelu jest owinięty wegańską skórą. Waży również zaledwie 233 g w kolorze czarnym lub 237 g w innych odcieniach, dzięki czemu jest lżejszy niż ważący 14 g iPhone 240 Pro Max, chociaż ten telefon nie jest składany.

Recenzja Motorola Razr 2022 Heroes

Motorola Razr (2022) (Źródło zdjęcia: Future/Alex Walker-Todd)

Analiza: Ostra konkurencja ze strony Samsunga i Motoroli

To był pracowity rok dla składanych telefonów, a zwłaszcza składanych telefonów, z Oppo Find N2 Flip konkurującym z Samsungiem Galaxy Z Flip 4 i Motorolą Razr (2022).

Nie będziemy tutaj robić pełnego porównania specyfikacji, zwłaszcza że nie mamy pełnej listy specyfikacji telefonu Oppo, ale Find N2 Flip wydaje się wyróżniać dużym ekranem z klapką i baterią 4 funty 300 mAh, która jest znacznie większa niż 3.700 mAh Z Flip 4 lub 3.500 mAh Razr (2022).

Zagięcie telefonu Oppo też może być mniej zauważalne, ale nie będziemy tego pewni, dopóki go nie przetestujemy.

Jeśli chodzi o Motorolę Razr (2022), najważniejsze to częstotliwość odświeżania 144 Hz, podczas gdy Samsung Galaxy Z Flip 4 oferuje wodoodporność, a zarówno Samsung, jak i Motorola mają potężny chipset Snapdragon 8 Plus Gen. 1.

Nie dowiemy się dokładnie, jak układa się Oppo Find N2 Flip, dopóki go nie użyjemy, ale z tego, co do tej pory słyszeliśmy, z pewnością brzmi to jak jeden z najlepszych składanych telefonów na rynku.

Udostępnij to