Słyszeliśmy wystarczająco dużo przecieków iPhone'a 14, aby brzmiało to jak najbardziej ekscytująca aktualizacja iPhone'a od dłuższego czasu, a według nowego raportu z Chin Apple spodziewa się, że będzie się bardzo dobrze sprzedawał.

Pochodzi z postu Sina Finance (otwiera się w nowej karcie): Witryna informuje, że Apple informuje swoich dostawców, że początkowa sprzedaż iPhone'a 14 będzie wyższa niż sprzedaż iPhone'a 13.

To ogromne oczekiwanie, zwłaszcza że iPhone 13 sprzedawał się dobrze, pomimo spadku sprzedaży telefonów na całym świecie w ciągu roku.

Warto zauważyć, że jest to sprzedaż wstępna, a więc dla osób, które kupują telefony od razu i nie czekają na odbiór.

Jeśli iPhone 14 ma trafić na rynek we wrześniu, kiedy zwykle robią to iPhone'y, prawdopodobnie produkcja już się rozpoczęła.

Analiza: duża aktualizacja

Jeśli Apple jest przekonany, że iPhone 14 sprzedaje się dobrze, oznacza to, że jest to ogromna poprawa w stosunku do swojego poprzednika. To jest coś, na co zwróciły uwagę przecieki, zwłaszcza w przypadku modelu Pro.

Spodziewamy się głównego aparatu o znacznie wyższej rozdzielczości, dziurkacza z przodu, tytanowej ramki, większego akumulatora i ulepszonego chipsetu w porównaniu do standardowego urządzenia.

Te zmiany sprawią, że będzie on, zarówno pod względem specyfikacji, jak i designu, osobnym telefonem od iPhone’a 13 Pro; nawet osoby, które nie śledzą wiadomości mobilnych, prawdopodobnie zrozumieją, w jaki sposób 14 Pro jest ulepszeniem.

Więc Apple może się nie mylić, jeśli oczekuje, że ludzie będą zainteresowani nowymi telefonami, ale czy je kupią? Cóż, to naprawdę zależy od ceny, której konsumenci będą świadomi, biorąc pod uwagę obecny kryzys kosztów życia.

W rzeczywistości cena może być najważniejszym czynnikiem decydującym o urządzeniu, decydującym zarówno o jego sprzedaży, jak i o tym, czy zdobędzie miejsce na naszej liście najlepszych smartfonów.

Udostępnij to