Zaczynamy mieć lepsze wyobrażenie o tym, co przyniesie Google Pixel 7a w 2023 roku, a najnowszy wyciek telefonu dotyczy wyświetlacza, możliwości ładowania baterii i aparatu.

Według badań dewelopera Kuby Wojciechowskiego (otwiera się w nowej karcie), który ma lepsze wyniki niż większość, jeśli chodzi o wycieki telefonu, Pixel 7a będzie miał wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 90 Hz, w porównaniu do 60 Hz w Google Pixel 6a .

Wyświetlacz wydaje się pozostawać w rozdzielczości 1080p, ale wzrost częstotliwości odświeżania w celu dopasowania do standardu Google Pixel 7 byłby mile widziany i oznaczałby płynniejszy interfejs (Pixel 7 Pro, jak być może wiesz), przy 120 Hz) .

Kamery i ładunek

Jeśli chodzi o tylną kamerę, Wojciechowski mówi, że czujnik Sony IMX787 64 MP i czujnik ultrawide Sony IMX712 13 MP, co powinno stanowić znaczny skok w stosunku do aparatu z dwoma obiektywami 12 MP + 12 MP w Pixel 6a.

Wreszcie, oczekuje się, że telefon będzie wyposażony (choć powolne) ładowanie bezprzewodowe, kolejne ulepszenie w stosunku do swojego poprzednika. Nie ma jeszcze słowa o potencjalnej pojemności akumulatora, która w wydanym w zeszłym roku Pixelu 4,4110a wynosiła 6 mAh.

Google ogłosił Pixel 6a w maju 2022 roku, w ramach wydarzenia Google IO. Wydaje się prawdopodobne, że Google zrobi coś podobnego w 2023 roku, chociaż nie znamy jeszcze dokładnych dat kolejnej konferencji IO.

Analiza: obiecujący średni zakres

Z tego, czego się tutaj dowiedzieliśmy, znaki są obiecujące dla Google Pixel 7a. Wszystkie aktualizacje dotyczą kluczowych obszarów i powinny znacząco wpłynąć na wrażenia z posiadania i używania smartfona.

Wraz z globalną pandemią, której wszyscy doświadczamy, seria Pixel ze średniej półki nieco osłabła. Google Pixel 5a został wydany tylko w USA i Japonii i nie oferował znacznie więcej niż poprzedni Pixel 4a.

Google Pixel 6a był szerzej dostępny, ale uważaliśmy, że słaba żywotność baterii i wolne prędkości ładowania ograniczają jego atrakcyjność. Google wie, że w trudnym segmencie średniej klasy sporo trzeba, by wyróżnić się na tle konkurencji.

W przypadku Google Pixel 7a może się to bardzo dobrze zdarzyć: kluczem do tej serii telefonów jest utrzymanie niskiej ceny i oferowanie tylko przedsmaku specyfikacji i funkcji wyższego poziomu, więc ciekawie będzie zobaczyć, ile kosztuje Pixel 7a . kończy się, kiedy w końcu się pojawia.

Udostępnij to