Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) powiedziała, że ​​potrzebuje dodatkowych 3 miliardów euro na sfinansowanie wycofania sprzętu telekomunikacyjnego wyprodukowanego przez chińskich dostawców, takich jak Huawei i ZTE.

Kongres przeznaczył około 1.9 miliarda euro (otwiera się w nowej zakładce) na program refundacji łańcucha dostaw, który zapewnia fundusze federalne przewoźnikom, którzy polegają na tym zestawie, ale FCC twierdzi, że to za mało.

W liście do senator Marii Cantwell, przewodniczącej Komisji Handlu, Nauki i Transportu, przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel ostrzegła, że ​​jeśli więcej pieniędzy nie zostanie wlanych do programu, operatorzy telekomunikacyjni, o których mowa, otrzymają zwrot tylko dwóch piątych kwoty koszt.

CAFHuawei

Chińscy dostawcy zostali w dużej mierze wyparci z rynku amerykańskiego z powodu utrzymujących się obaw o bezpieczeństwo, a główni przewoźnicy zdecydowali się na sprzęt radiowy firmy Ericsson, Nokii i innych.

Jednak zestawy takie jak Huawei i ZTE są nadal używane przez kilku mniejszych producentów, ponieważ są stosunkowo niedrogie. Rural Wireless Association, które reprezentuje operatorów obsługujących mniej niż 100.000 XNUMX klientów, szacuje, że jedna czwarta jego członków ma w swoich sieciach sprzęt wyprodukowany w Chinach.

Rząd USA nałożył na Huawei szereg sankcji, co ostatecznie doprowadziło do obecnego planu wycofania i wymiany sprzętu, który uważa za zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Huawei konsekwentnie zaprzeczał jakimkolwiek zarzutom popełnienia wykroczenia, podczas gdy Waszyngton nie dostarczył jeszcze żadnych dowodów na poparcie swoich twierdzeń. Chiński rząd postrzega działania USA jako motywowane politycznie.

Osobno Huawei nie może również współpracować z nielicencjonowanymi dostawcami z USA, poważnie ograniczając jego dostęp do kluczowych technologii, takich jak chipy i system operacyjny Android. Ostatnio podjęto kroki, aby system licencjonowania był jeszcze bardziej restrykcyjny.

Via Reuters (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to