(* 1 *)

TruPhone, specjalista od eSIM, zostanie sprzedany za jedyne 1 euro po nałożeniu sankcji na rosyjskiego oligarchę Romana Abramowicza, który jest współwłaścicielem firmy.

Raporty mówią, że niemiecki biznesmen Hakan Koç i jego partner i były dyrektor telekomunikacyjny Pyrros Koussios przejmą 90% i 10% firmy, która w 410 roku została wyceniona na 2020 mln funtów.

Abramowicz ma 23% udziałów w Truphone, reszta należy do partnerów biznesowych Aleksandra Abramowa i Aleksandra Frolowa, a trio inwestuje około 300 milionów funtów, jak podaje The Times.

Adopcja eSIM

Zgodnie z warunkami sprzedaży, obecni właściciele otrzymają do jednej trzeciej początkowych środków, które zainwestowali, jeśli firma będzie dobrze prosperować, pod warunkiem, że żadnemu z nich w tym czasie nie grozi kara.

Abramow, ani Frołow nie podlegali brytyjskim sankcjom, ale zaangażowanie Abramowicza przysporzyło firmie trudności.

Wcześniej, w kwietniu, uznał wyzwania i powiedział, że wyznaczył FRP Advisory do przeglądu swoich opcji strategicznych w przyszłości, dodając, że klienci nie widzą żadnych zmian.

„Należy podkreślić, że Truphone nie podlega żadnym sankcjom” – powiedział. „Firma będzie nadal działać jak zwykle i pozostajemy zaangażowana w zapewnianie najwyższej jakości usług klientom i partnerom, a także ciągłe wsparcie dla swoich pracowników”.

Oparte na oprogramowaniu karty eSIM łączą funkcje i możliwości karty SIM z możliwością zdalnej zmiany dostawców, ułatwiając konsumentom wybór, umożliwiając nowe modele usług i dając producentom większą elastyczność projektowania. Technologia Truphone zasila pojemność karty Apple SIM, a firma współpracuje z kilkoma głównymi operatorami komórkowymi, w tym z BT.

Przez The Times (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to