Sony stoi przed pozwem zbiorowym w sprawie usterki PS5, która powoduje awarię gry, ale czy oskarżenia mają jakąkolwiek wagę?

Powódka Christina Trejo z Illinois złożyła pozew po odkryciu, że PS5 jest w stanie całkowicie wyłączyć się podczas rozgrywki. Dokumentacja sądowa (otwiera się w nowej karcie) stwierdza, że ​​wada „wpływa na zdolność użytkowników do grania w gry wideo i osłabia podstawową funkcję i ogólną użyteczność PS5”.

Jako dowód, dokument przytacza różne recenzje klientów Amazon i wątki Reddit w ciągu prawie dwóch lat sprzedaży PS5. Łączącym motywem tych skarg jest to, że konsola wyłącza się losowo, bez ostrzeżenia, podczas rozgrywki.

Być może najbardziej obciążającym zarzutem Trejo jest to, że Sony świadomie zatuszowało ten problem i mimo wszystko zdecydowało się sprzedać PS5. W przypadku uznania za winnego firma Sony może zostać zmuszona do zapłaty grzywny, aby pokryć koszty tych wad.

Czy popyt ma jakąkolwiek wagę?

(Źródło zdjęcia: Sony)

Ten najnowszy proces przeciwko Sony to nie pierwszy proces, w którym producent konsoli został pozwany w związku z usterką. Wcześniej Nintendo podjęło kroki prawne w związku z problemem odchylania Joy-Con Switcha, który powodował, że kontrolery umieszczone na Nintendo Switch rejestrowały ruch na drążkach analogowych, nawet jeśli nie były dotykane.

W tym drugim przypadku nie do końca trafne jest stwierdzenie, że Sony nie ujawniło żadnych informacji na temat usterki w blokowaniu PS5. Jak przyznaje sam pozew, oficjalna strona pomocy technicznej Sony (otwiera się w nowej karcie) mówi, że konsole, które wyłączają się podczas odtwarzania, można naprawić, jeśli są objęte gwarancją.

Oczywiście nie jest to problem, z którym w pierwszej kolejności powinni sobie radzić chętni nabywcy PS5. A pozew przytacza wątki do lipca 2022 r. Zgłaszające problem. Wygląda na to, że nadal stanowi problem dla niektórych posiadaczy PS5.

Wydaje się również, że jest to w szczególności usterka konsoli. Wielu graczy zgłasza problem w różnych grach. Jeśli usterka nie dotyczy konkretnej gry, ten pozew może skłonić Sony do dostarczenia przyszłej aktualizacji oprogramowania układowego.

Ogólnie konsole są podatne na takie problemy sprzętowe. A pozew twierdzi, że nie powinno się pozwolić im zaczynać z tak rażącymi problemami.

Sony zrobiło dobrze, wprowadzając kilka mile widzianych aktualizacji oprogramowania na PS5, takich jak dodanie VRR. Ale wygląda na to, że nadal jest wiele do zrobienia, jeśli przyzwoita liczba użytkowników nadal zgłasza rażące błędy jako przedmiot tego pozwu.

Udostępnij to