YULNU3NDCBFATF6CM6M3SAZTEE

Valkyrie Investments będzie nadzorować skarbiec tokenów NEM i Symbol Protocol o wartości 700 milionów euro w ramach zbliżenia między nowoczesnymi zarządzającymi aktywami a sferą cyfrową.

Konfiguracja multi-sig, która oficjalnie weszła w życie 25 stycznia, zgodnie z danymi w sieci, jest wczesnym przykładem współpracy między dwoma odmiennymi zakątkami kryptowalut. Valkyrie to firma zorientowana na Wall Street, znana z funduszu giełdowego kontraktów futures na bitcoin; Symbol to jeden z wielu protokołów blockchain, w których pseudonimowi użytkownicy budują „przyszłość finansów”.

Ich pozornie dziwaczne połączenie pojawia się, gdy przemysł kryptograficzny analizuje pseudonimowe zarządzanie gotówką. Wcześniej w czwartek pojawiły się zarzuty, że Wonderland, protokół waluty rezerwowej, miał współzałożyciela QuadrigaCX, Michaela Patryna, jako depozytariusza monet.

Przeczytaj więcej: W jaki sposób były dyrektor Quadriga zakończył korzystanie z protokołu DeFi? Założyciel Krainy Czarów wyjaśnia

NEM i Symbol, dwa oddzielne protokoły blockchain, które głosowały za połączeniem, miały „trochę historii” problemów z zarządzaniem gotówką, powiedział Hatchet, starszy współpracownik w CoinDesk. Na Discordzie projektu wielokrotnie naciskał na partnerstwo, które wzmocniłoby tę burzliwą reputację.

„Współpraca z kimś takim jak Valkyrie naprawdę pomaga upewnić się, że społeczność ma tę drugą parę oczu, tę drugą grupę zarządzającą, upewniając się, że te fundusze są rzeczywiście wykorzystywane na korzyść społeczności NEM i Symbol” – powiedział Hatchet.

To partnerstwo ma formę inteligentnego kontraktu multisig zawierającego prawie 3 miliardy tokenów NEM (o wartości około 295 milionów euro w obecnych cenach). Pracownicy Valkyrie kontrolują cztery ekskluzywne automaty, a głównymi współpracownikami Jaguar, Hatchet i Gimre zarządzają pozostałymi trzema. Do uruchomienia potrzeba pięciu podpisów.

„Myślę, że jako jedyni współpracujemy z DAO i skarbnicą protokołów jako zarządzający aktywami” – powiedziała w wywiadzie dla CoinDesk prezes Valkyrie, Leah Wald.

Twoja firma przejmie rolę, jaką normalnie pełniłby wewnętrzny zespół finansowy: audyt, księgowość, zarządzanie aktywami itp. Według Discorda ich nowy klient zdecydował się zapłacić opłatę za zarządzanie w wysokości poniżej 1%.

Układ nie miał praktycznie żadnego luzu. Według Hatchet'a, wprowadzonych za pomocą hard fork, ponad 92% walidatorów sieci zauważyło zmianę. Planowali zmianę od sierpnia zeszłego roku, powiedział Hatchet.

Wspólne społeczności NEM i Symbol zwracają się do Valkyrie jako finansowego guru, jak widać na serwerze Discord. Hatchet różnie opisywał Valkyrie jako „CFO”, pośrednika, twórcę reputacji i możliwy pomost do świata fintech i kapitału wysokiego ryzyka.

Valkyrie postrzega to również jako okazję do budowania marki.

Wald powiedział, że istnieje „ogromny potencjał”, aby zaspokoić potrzeby DAO w zakresie zarządzania gotówką. „Rozmawiamy z kilkoma innymi protokołami” – powiedział.

Według Walda nigdy nie było lepszego czasu, aby dodać trochę pewności siebie do czasami mrocznego świata zarządzania pieniędzmi pod pseudonimami. Pomijając Wonderland, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler „jest bardzo skoncentrowany na naszej branży”, powiedział.

„Myślę, że protokoły kryptowalutowe mają sens, aby współpracować z tradycyjnymi zarządzającymi aktywami finansowymi lub generalnymi partnerami, ponieważ wszyscy jesteśmy teraz w gorącym miejscu” – powiedział Wald.

Udostępnij to